Home 2016 March 24

Daily Archives: 24 March, 2016

Karadzic eshte kriminel njesoj si Salah Abdeslam apo Kulibali

Nga Klodian Tomorri Terroristet nuk jane vetem ne nje krah. Gjykata Nderkombetare e Hages denoi sot me 40 vjet Radovan Karadzicin, ish liderin e serbeve te...

Abdeslam ideatori i terrorit dhe rregullat ligjore europiane

I dyshuari i sulmeve në Paris, Salah Abdeslam ka ndryshuar mendje dhe duket se nuk do të kundërshtojë ekstradimin nga Belgjika drejt Francës. Kjo është...

Pyeti një muslimane per terrorin ne Bruksel dhe arrestohet

Siç njoftojnë mediat britanike, një londinez nga periferitë e kryeqytetit, është arrestuar nga policia për nxitje të urrejtjes raciale në rrjetet sociale. Matthew Doyle ka...

Shqipëri e Kosove, pese ministri per pune te jashtme!

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Shqiperia dhe Kosova kane popullsi e territor me pak se Kroacia. Kroacia eshte nder vendet e suksesshme ne punet e jashtme,...

Pushohen 70- punonjes te Spitalit Rajonal ne Shkoder

Nga Helidon Bushati Sic duket Kryeministrit Rama nuk po i mjaftojne goditjet nje pas nje qe po i jep Shkodres, si nje " denim" per...

17 vite me pare dhe sot, NATO, Kosova dhe Serbia

Nga Enver Bytyci Sot jane mbushur 17 vite kur presidenti amerikan, Bill Clinton urdheroi sulmet ajrore kunder Serbise per çlirimin e shqiptareve te Kosoves nga...

Aleksandar Vuçiq reagon pas vendimit të Gjykatës së Hagës per Karaxhic

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas vendimit të Gjykatës së Hagës për dënimin e Radovan Karaxhiqit me 40 vjet burg pikerisht për gjenocid në...

ISIS I DUKSHËM DHE I PADUKSHËM

Nga Gaqo APOSTOLI Aktet terroriste vrasëse dhe vetëvrasëse të ISIS-it që tronditën dhe shpërfytyruar jo vetëm Parisin, por tërë kontinentin tonë dhe më gjerë, u...

Me mire vone se kurrë! Idrizi: Varreza Came ne Greqi si greke në Shqipëri

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, kërkoi sërish sot nga mazhoranca në Kuvend dhe kryesisht nga Partia Socialiste, të ndalë ndërtimin e  varrezave greke në...

Një ditë e madhe për kombin shqiptar

Nga Suzana Tahiri Më 24 mars 2016 mbushen plot 17 vjet prej fillimit të fushatës së bombardimeve të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO) kundër ushtrisë...