Home 2016 March 25

Daily Archives: 25 March, 2016

Mbreti i Jordanisë: Erdogani dërgon terroristë në Evropë, pyesni Nishanin dhe Jahjagën për të

Mbreti i Jordanisë akuzon Turqinë se ka eksportuar terroristë në Evropë ndersa ka deklaruar se kriza e madhe e refugjatëve nuk ishte një aksident...

Te flas pērmes heshtjes…

Nga Mrike Rafuna Të flas përmes heshtjes Ajo çfarë ishte për tu thënë u tha; Tani më asnjë fjalë nuk ka rëndësi Jo sepse fjala di të jetë...

Papa emigranteve, Jemi te ndryshem por vellezer e duam te jetojme ne Paqe

Papa Françesku hapi, Treditëshin e Pashkëve, duke kremtuar, nga ora 17.00, Meshën in Coena Domini, me 892 emigrantë dhe refugjatë të strehuar në Qendrën...

Si u mbyllën sytë për rezolutën e Parlamentit Europian

Nga Lavdrim Lita Rezoluta e fundit e Parlamentit Europian për Shqipërinë e miratuar tre ditë më parë kaloi pa shumë bujë politike dhe mediatike. E...

Politika po abuzon me rininë!

Nga Olsjan TOPALLI Jo më  pak se 25 vite që me rrëzimin e sistemin komunist dhe me hyrjen e demokraisë, me rininë shqiptare po abuzohet...

Halli i USA reforma ne drejtësi, halli i Rames, se Tramp është fatkeqësi…!

Nga Basir Collaku Halli i USA reforma ne drejtesi, halli i Rames, se Tramp eshte fatkeqesi..po ambasada pse nuk iu pergjigj..?!?! Halle halle kjo dynja, halli...

Ne Berat përmendore një sigurimsi si Hajdar Tafa!

Nga Kastriot Dervishi Në qytetin e Beratit më zuri syri shumë simbole komuniste si yje të kuq, buste, përmendore, etj, të gjitha të rregulluara e...

DASHURIA DHE TRADHETIA

Nga Mirela Cela Jorgo Te pyesesh cfare eshte dashuria, eshte e njejte sikur te pyesesh C'eshte Zoti dhe, prej personave te ndryshem do marresh pergjigje...

20 Gusht 1983, koha kur nuk na lejohej pjesëmarrje ne varrime!

Nga Simon Mirakaj Ate dite te nxehte Gushti po punoja ne hapje kanali. Kanali shkonte deri ne dy metra thellesi. Puna ishte e rende por...

Buxheti me kokeposhte

Nga Klodian Tomorri Shqiperia eshte i vetmi vend ne bote, i cili ne krizen me te eger ekonomike te 100 viteve te fundit, ka luksin...