Home 2016 March 26

Daily Archives: 26 March, 2016

Shyqyr Zotit

Nga Edison Ypi Të ishte gjallë kurvi të shihte se Shqipëria nuk futet dot në Europë, do ja shtronte me mish e pilaf nga qefi...

Terrorizmi global dhe feja. Erdoganizmi dhe Gylenizmi ne Shqipëri.

Sot ne emisionin "Perqasje" te gazetarit Artur Nura ne "Adria Net" i ftuar ishte z. Kreshnik Osmani, kryetar i Partia Shqiptare Atdheu dhe u...

Edlira Cepani akuzon per dhune policore ndaj protestuesve!

Nga Edlira Cepani Rezearta nje vajze model, eshte gjuajtuar me shkelma ne bark para pak minutash nga policia thjesht sepse po rrinte ashtu sic rrime...

ENDËRR PËR DUART E TUA

Nga Ilirjan Zhupa Nuk përqafohemi më, S’shikohemi. Po duart e tua, e dashura ime, M’u ulën mbi flokë si mjegulla. Duart e tua paskan mbetur te unë, Si hiri i...

Albert Gajo përgënjeshtron Izet Haxhine

Nga Albert Gajo Nje histori e trilluar me duket nga ish truproja e Berishes. Kam qene vete prezent ne aeroport ne pritje te Kryeministrit Meksi...

Stop arrogances te atyre qe premtuan se do jene sherbetore te qytetit

Nga Sevim Arbana Stop Arrogances! E papare arroganca e atyre qe premtuan se do jene sherbetore te qytetit, popullit. Veshet e tyre tani jane te zena,...

PAS DYERVE TE MBYLLURA TE KLASAVE…!

Nga Llazar Syziu Të marrësh përsipër për të analizuar procesin e edukimit, që kryhet gjatë orëve të mësimit, praktikisht është një detyrë e pamundur të...

“Forca Rinia” bashkëbisedim me te rinjte nis hartimin e programin

“Forca Rinia” një nga subjektet politike më të reja që ka arritur të marrë përfaqësim në këshillat lokal, nisi këtë të shtunën turin e...

Zëri i Amerikës, Zëri i Ambasadorit Lu… dhe Zëri im

Nga Ylli Dylgjeri ...Zëri i Amerikës: Sa të thella janë lidhjet mes politikës dhe krimit në Shqipëri? Zëri i Ambasadorit Donald Lu: Të them të drejtën, nuk jam...

Mendime rreth romanit “Ulurima e Ujkut” e shkrimtarit Ag Apolloni

Nga Rezart Palluqi Kur lexova titullin “Ulurima e Ujkut” e bleva direkt librin. Ky titull mbart një ngarkesë ose përgjegjësi të madhe intelektuale dhe shpirtërore....