Home 2016 March 27

Daily Archives: 27 March, 2016

Aleksander Meksi i pergjigjet Izet Haxhise

Ish-Kryeministri Aleksandër Meksi reagoi dje nga postimi në FB i Izet Haxhisë. Në një përgjigje lakonike për gazetën ‘DITA’, Meksi tha: “Më ka tronditur ky rrëfim...

Polici i Bashkisë se Tirane hakmerret privatisht?!

Polici i Bashkisë së Tiranës, Tan Hardhia, që u shtrua në urgjencën e QSUT pasi sipas Bashkise se Tiranes ishte goditur para rreth dy...

A duhet edhe shqiptarët në Turqi të trajtohen kulturalisht si turqit në Ballkan?

Lexues të  nderuar te Gazeta "Fakti" ne Maqedoni dhe Perqasje.com, shkas për të hapur këtë temë, ishte kolumna e kolegut dhe shkrimtarit tonë nga Prishtina, Halil...

Ontario vishet kuq e zi

Nga Marjana BULKU Është një ditë e zakonshme pune në selinë e legjislativit kanadez, por për shqiptarët, jo vetëm të Kanadasë besoj se një ditë...

“Konvertimet fetare “live” jo lajm per vendet e qytetëruara!

Nga Lis Bukuroca "Konvertimet "live" - vajza ndërron fenë në Katedralen e Prishtinës. Ceremonia e zhvilluar në Katedralen ‘Nënë Tereza’ në Prishtinë është transmetuar drejtpërdrejt...

Matoshi: Shqiptarët në Turqi të trajtohen kulturalisht si turqit në Ballkan

Në  një kolumnë të tij të rregull në gazetën “Koha Ditore“, shkrimtari Halil Matoshi ka ngritur një problem fundamental që ka të bëjë me...