Home 2016 March 28

Daily Archives: 28 March, 2016

Te ndihesh vetem mes turmes

Nga Mirela Cela Jorgo Kush nga ju me thote nese ndonjehere gjate jetes tuaj te deritanishme keni pasur ndjenjen e vetmise absolute edhe kur keni...

Na nevojitet ekologjia e mendjes dhe zemres

Nga Dom. Gjergj Meta Mire parku i Tiranes, qe sinqerisht po na kthehet ne helene troje,...po pyjet e Pukes, Mirdites, Tropojes, Macukullit, pas Malit te...

Adolfi apo Edolfi?

Nga Dritan Shano Edolf Rama instalon Rajhun e vet në Shqipëri. Dhe ne s’e kishim mëndjen. Ca pse kishim inate dhe mërira, ca se po...

Ylli Dylgjeri i sugjeron Ardit Gjebrese te luaje xhihadistin…

Nga Ylli Dylgjeri Urim Gjebresë: Të lumtë Ardit! Fillimisht në ekran me të dënuarin e përjetshëm. Më tej, me forcat e Shqiponjave në aksion! Dje, u fute nën...

Një copë qielli mes Kosovës dhe Meksikës

Poezia është ura më e fortë lidhëse midis shpirtrave të ndryshëm të kombeve. Përmes motiveve që ndjellin dhe shpirtin poetik të së shkuarës, magjinë...

Andi Bejtja Edi Rames, E ke marre lehte!

Opinionisti Andi Bejtja ka vënë në dukje se kryeministri Rama e ka marrë lehtë dhe se çështja e Parkut të Liqenit nuk zgjidhet me...

Jam barbar…

Nga Arian Galdini Nuk kam qene aq qytetar i mire sa te dal ne cdo Proteste qe eshte bere per Parkun e Liqenit. Jo se...

Rilindasit dhe betonizimi i parkut të Tiranës

Nga Petro Luarasi    Duaj më shumë Shqipërinë Koha, gjykatësi  më i mirë, provon se thirrja e rilindasve ‘’Duaj më shumë Shqipërinë‘’ishte dhe mbetet e drejtë, përbashkuese...

Flutura Acka: Kufiri Shqiptar nga Hollanda duket Han pa porta..

Nga Flutura Acka Javët e fundit, Shqipëria ka qenë më e shpeshtë në kronikat e televizioneve holandeze, pasi, për habi të holandezëve, numrin më të...

Sula im lypsi Arditit

Nga Edison Ypi Para semaforëve të Italisë një marokin i shkathët aspak lypës për 30 sekonda ta lan xhamin ta bën dritë. Tek një semafor pranë...