Home 2016 March 29

Daily Archives: 29 March, 2016

Rama “ngatërron” e-mail: Përgjigja që merr po thyen rrjetin!

I dashur Edi, E shoh qe te kam lene dy dite duke pritur para kompjuterit me zemer ne dore. Me fal, po s’ka internet ne...

Sulm i poshter politik ndaj jetes private te deputetes Ermira Mehmeti

Nga Artur Nura Mediat ne internet dhe shqiptaret me mangesi te theksuar intelektuale dhe seksuale po kenaqin veten dhe me shume maqedonasit kundershtare, me nje...

Shqiptari dixhital dhe shqiptari kompromisaxhi

Nga Mentor Kikia Sot mu desh të paguaj një gjobë. Ndalova makinën në një vend ku nuk lejohet parkimi, ndonëse nuk bllokoja asnjë lloj trafiku....

Milori takohet me mamanë dhe foshnjen që shpëtoi në luftën e Kosovës

Gazetarja e ABC News Mirela Milori ka rrëfyer një histori në rrjetete sociale sot. Ajo bëri të ditur se “17 vite me pare se bashku...

NISMA THURJE: DUAN TE NA KONTROLLOJNE ME KAMERA NE CDO CEP

Qeveria miratoi nje ligj i cili parashikon vendosjen me detyrim te kamerave te sigurise ne ambjentet private dhe publike, sipas specifikave qe do te...

Grimca satire nga Helidon Tahiraj

Eshte turp per nje deputet te mbaje arme dhe mos ta zbraze... Ta dinte Jezusi se ne Shqiperi, kryetar i Partise se Popullit Kristian do...

Partia e Pacollit, starti që pritet

Nga Suzana Tahiri Zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë më 2014 u shoqëruan me shumë të papritura, mes të cilave edhe mospërfaqësimi i “Aleancës Kosova...

Ja cme tha Edi Rama vite me pare per parkun e Parisit!

Nga Mithat Havari Ndryshe nga Ben Blushi që thotë se :"Unë nuk bëj publike biseda personale", po bëj publike një bisedë miqēsore që Edi Rama...

Për thellimin e mëtejshëm të unitetit në mes të së ashtuquajturës Akademi dhe politikës

Nga Sali Bytyçi Uniteti Akademi-politikë po forcohet dita-ditës. Para disa vjetësh kjo Akademi në gjirin e saj e pranoi birin e lavdishëm të partisë (LDK) dhe...

Sazan Guri dhe Arian Galdini i shkruajne Ambasadorit Amerikan Lu per Parkun e Liqenit.

Dy aktivistet civile Prof. Sazan Guri dhe Arian Galdini, te mirenjohur nga publiku per betejat e tyre te vazhdueshme qytetare, i jane drejtuar Ambasadorit...