Home 2016 March 30

Daily Archives: 30 March, 2016

PSE S’MUND TË KETË TERRORIZËM ”ISLAMIK” SHQIPËRIA?

Nga Enklid Pelari Shqiptari ka vrarë për një parkim, se i kanë ngacmuar gocën, se i kanë folur keq, se nuk i kanë kthyer borxhi,...

Kryqëzimi i Ermirës dhe problemet reale

Nga Ilir Kalemaj Sulmi i paprecedentë për deputeten e BDI-së, Ermira Mehmeti, i orkestruar jo rastësisht në mes të fushatës elektorale për zgjedhje të parakohshme,...

Rama e hoqi nga ambasador, Meta e merr në Kuvend.

Vetëm pak ditë pasi u kthye në Tiranë, ish-ambasadori ynë në Turqi, Genc Muçaj është punësuar pranë Kuvendit të Shqipërisë. Ai Ambasadori Muca pas nje...

Ermira, Musa, seksi, dhe lidhjet e tyre me politikën, ose koha të themi: “nuk...

Nga Ndue Ukaj Është koha që shqiptarët të thonë “nuk kam asgjë për të thënë.” Qoftë edhe atëherë kur “shpërthejnë” debate të ashpra për tema...

Adriatik Alimadhi reagon ndaj shprehjes se Lulzim Bashes

Nga Adriatik Alimadhi Te dashur miq, gjate intervistes se kryetarit te partise demokratike z. Lulzim Basha ne emisionin Tonight Ilva Tare ne televizionin Ora News...

Ambasada e SHBA ne Shkup shuplake abuzuesve te jetes private

Ambasada e SHBA-së në Shkup ka reaguar ndaj audio incizimeve të fundit në Maqedoni, të cilat u publikuan në rrjetet e ndryshme sociale. Në...

Motive banale

Nga Edison Ypi E sheh atë zeshkanen, atë me Sy të Zinj, atë që rri vetëm pranë dritares ? Nëse të ka mbetur merak se...

“Hallet e shqiptarëve sot”!Ke ndonje hall ti Han?

Nga Ylli Dylgjeri Zoti Han, (komisioner EU) Meqënëse nuk jam në tryezën e Këshillit Kombëtar të lntegrimit po ju a nis nga FB fjalën time integruese. E kam...

UNË NUK MUND TË JEM MIRË KUR TI JE KEQ

Nga Alfons ÇUPAJ Ne njerëzit përgjithësisht jemi egoistë. Nuk po arrijmë dot të mendojmë përtej hundës tonë. Shumica mendojmë vetëm për veten dhe në rastin...

NUK JAM ME LIRINË E NAZIME VISHËS!

Nga ZILIE FEÇI Ajo që ndodhi me të arrestuarën dhe dënuarën me 10 vite burg për vrasje, pavarësisht rrethanave, tregon se media dhe opinioni publik,...