Home KRYESORE Aleksander Meksi i pergjigjet Izet Haxhise

Aleksander Meksi i pergjigjet Izet Haxhise

Ish-Kryeministri Aleksandër Meksi reagoi dje nga postimi në FB i Izet Haxhisë. Në një përgjigje lakonike për gazetën ‘DITA’, Meksi tha:

“Më ka tronditur ky rrëfim i Izet Haxhisë. Ngjarja është e vërtetë. Kështu ka ndodhur. Por nuk i kam ditur dhe nuk jam interesuar asnjëherë për prapaskenat dhe rrethanat se si ka ndodhur. Nuk mund të flas më tepër për momentin…”.

Me pare ngjarjen e komentoi edhe ish Zv. Ministri Albert Gajo qe e shihte si te egzagjeruar interpretimin e Izet Haxhise.

Share: