Home 2016 April 9

Daily Archives: 9 April, 2016

A do ta ketë Kosova një president unifikues?

Nga Dr. Enver Bytyçi Kur Hashim Thaçi fitoi zgjedhjet parlamentare e do të bëhej kryeministër në vitin 2007 në gazetën “Bota sot” shkrova një koment,...

Nisma Galdini – Guri: Asamblea Qytetare qendrese per Parkun e Liqenit

Diten e sotme, Nisma Galdini - Guri sikurse ishte njoftuar ka oraganizuar nje Asamble Qytetare per Parkun e Liqenit. Ne kete Asamble moren pjese...

Iniciativa: Te sfidojme ekstremizmin me tolerance

Studentët e iniciativës " P2P: Challenging Extremism" me moton Bridges to Tolerance (ura drejt tolerancës) ftojnë të gjithë studentët, nxënësit, prindërit, mesuesit, liderët dhe...

Shqiptarët, jashtë kallëpeve të VMRO dhe LSDM

Ndasia brendashqiptare sikur u bë lajtmotiv i politikave të papjekura që bashkëqeverisjen me partitë maqedone e shndërroi në dogmë nga e cila as sot...

SKEMA QË MBRON EMRAT E POLITIKANËVE NË PARAJSAT FISKALE

Shpërthimi i skandalit “Panama Paper” për shumë lexues krijoi iluzionin sikur sasia gjigande e dokumenteve rrezikonte daljen e emrave të politikanëve të rëndësishëm në...

Voton Fatos Nano…!

Ylli Dylgjeri godet edhe ketë radhe me sarkazmen e tij elegante. Ndërsa te gjitha televizionet informative nuk bejne gje tjeter vecse tregojne votimin e...

Grabar-Kitaroviq: Dëshmi e miqësisë mes Kroacisë e Kosovës.”

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka thenë se prezenca e saj në ceremoninë inauguruese të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dëshmon miqësinë e thellë...

Si i humbi Edi Rama 18.428 anëtarë të PS-së!

Nga Luljeta Progni Socialistët janë ftuar sot nga kryetari Edi Rama t’i drejtohen kutive të votimit për t’iu përgjigjur pyetjes: Kur Partia Socialiste është në...

BB: Gjysma e shqiptarëve në varfëri!

Drejtoresha e Bankës Botërore për Shqipërinë, Tahseen Sayed, deklaroi dje gjatë prezantimit të raportit për treguesit ekonomikë në vend, se varfëria në Shqipëri ka...

Presidenca, uniforma e re e Hashim Thaçit

Presidenti i “luftës”, paqe në dy fronte… Sfidat që e presin presidentin e ri Hashim Thaçi në mandatin pesëvjeçar, për një Kosovë më të...