Home KRYESORE Gjykata jep “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Gjykata jep “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Ka përfunduar seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj Emiljano Shullazit, e nisur në orën 08.30 në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Trupi gjykues me prokuror Enden Makuçin dhe gjyqtar Idriz Milkurti, janë tërhequr për të marrë vendimin dhe kane vendosur qe ta mbaje ne burg sipas kerkeses se prokurorise Emiljano Shullazin. Sigurisht ky eshte vetme fillimi dhe duhet pritur cdo te ndodh me kete proces shume te veshtire. Shullazi eshte arrestuar edhe here te tjera, por nuk ka qednruar gjate brenda hekurave.

Share: