Home KRYESORE ‘New York Times’ per deklaratat e Edi Rames ndaj Trump

‘New York Times’ per deklaratat e Edi Rames ndaj Trump

Pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama që Shqipëria rrezikon marrëdhëniet me Amerikën nëse Donald Trump do të zgjidhet Presidenti i SHBA, gazeta ‘New York Times’ ka pasqyruar këtë opinion të kreut të Qeverisë Shqiptare.

“Më pak se një javë para se të vizitojë Uashingtonin, Kryeministri shqiptar Edi Rama tha që kandidati republikan i SHBA Donald Trump do të jetë një kërcënim për vendin e tij dhe marrëdhëniet dypalëshe Shqipëri-SHBA. Rama tha se zgjedhja e Trump do të sillte dëme të mëdha për SHBA dhe gjithashtu do të jetë një kërcënim real për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane”, shkruan gazeta amerikane.

Ne fakt  New York Times shkruan se Rama u shpreh që nuk po u referohej Republikanëve, por “një karakteri që ka ngjallur shqetësim” tek disa republikanë, aq sa ata tani duan të votojnë për Hillary Clinton…

Share: