Home 2016 August 5

Daily Archives: 5 August, 2016

Nëse keni lindur mes viteve 1950 dhe 1980, duhet ta lexoni në cdo mënyrë!

1.Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2.Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shishja me ujë mineral. 3.Kalonim orë të tëra duke ndërtuar...

Nga “fajin e kish Saliu”, te “fajin e ka skrapaliu”

Problematika e marrëdhënieve mes dy aleatëve qeverisës, PS-LSI, ditët e fundit ka marrë nota tragjike sepse flitet për përgjegjësi ndaj jetës së qytetarëve. Paralelisht...

Irani ndalon lojën “Pokemon e Go”, dhe lexoni pse!

Autoritetet në Iran kanë ndaluar lojën Pokemon Go për shkak të rreziqeve të pa specifikuara të sigurisë. Vendimi është marrë nga Këshilli i Lartë për...

Video/ Marton 6 vjeçaren në këmbim të një dhie

Një 55 – vjeçar ka rënë në pranga pasi akuzohet se është martuar me një vajzë vetëm 6 – vjeç, në këmbim të një...

17 ­vjeçari i paralizuar: Dua të eci sërish por nuk blej dot ilaçet

I paralizuar dhe në gjendje tepër të vështirë ekonomike, Dorjan Buraku apelon për ndihmë. Ai është vetëm 17 vjeç dhe aktualisht jeton në Lezhë në...

42 vite burg për 3 shqiptarë të kapur me 33 kg kokainë dhe armë...

Gjithçka nisi në 25 janar të këtij viti nga një ndjekje policie në rrugët e Londrës. Forcat e rendit ishin vënë në ndjekje të...

Ngërçi për drejtësinë, ja pergjigja e Kuvendit Presidentit për Emërimet

Presidenti Nishani e mbajti konfidencial komunikimin me Kuvendin, për zgjidhjen e ngërçit të krijuar pas mungesës së ligjit për ngritjen e Këshillit të Emërimeve...

Një grup i panjohur merr përsipër sulmin me anti-tank mbi Kuvendin e Kosovës

Një grup i panjohur ka marrë përsipër sulmin mbi Kuvendin e Kosovës. Në një e-mail që është dërguar tek gazeta Express thuhet se sulmi u...

Loja me Amnistinë mund t’i fal 57 milionë dollarë Bankersit

Qeveria mund të detyrohet t’i kthejë kompanisë kanadeze Bankers Petroleum 57 milionë dollarë taksa nëse nuk ndryshon projektligjin e Amnistisë. Bëhet fjalë për një...

Evakuohet kulla e Eiffelit, policia mbyll zonën e hyrjes

Sipas disa raportimeve në media sociale, kulla e Eiffelit në Paris është evakuuar, raporton RT. Vizitorë të shumtë kanë postuar në internet, fotografi të kordonit...