Home 2016 August 13

Daily Archives: 13 August, 2016

Pritet ndryshime në qeveri, PDIU merr post ministror!

Shtatori pritet të jetë një muaj i nxehtë për politikën shqiptare. Debati për reformën në drejtësi dhe më konkretisht votimi shtatë ligjeve që kërkojnë...

Ilir Kulla: Neser do te kete proteste shqiptaresh ne Himare.

Nga Ilir Kulla Nikollaq Neranxi, Ilir Paco, Plator Nesturi, Stavri Marko, doktor Elton Bollano, Arjan Dhrami, Edmond Dako dhe shume te tjere qe do protestojne...

Fan Noli dhe dy fakte nga jeta e tij

Nga Kastriot Dervishi Fan Noli është ndër figurat më të njohura të politikës shqiptare. Ka qenë deputet, ministër, kryeministër dhe shef misioni. Po ashtu ishte...

Neranxi: Mitingu i Himares merr leje nga Policia e shtetit

Drejtori ekzekutiv i Shoqates Komuniteti Himarjot, Nikollaq Neranxi, njofton ne faqen e tij ne Facebook se tashme mitingu i protestes kunder projektit te qeverise...

A e ka Basha fuqinë të diktojë qeverinë teknike?!

Nga Enver Bytyçi Një kërkesë gati e pakthyeshme e liderit të opozitës për krijimin e një qeverie teknike, si kusht i domozdoshëm për zhvillimin e...

TE SHPERNDARE NE PLANET, SI “MALL PA INVENTAR”!!

Nga Sulejman Abazi Profesoreshe Margarita, e lexova te plote kete profil te mrekullueshem te nje vajze te thjeshte shqiptare, shkencetares se re Keiti Kondi. Nuk do...

Meta e Basha përgjegjës për prishjen e fasadës së stadiumit “Qemal Stafa”

Nga qytetari A. Prishja e fasadës së stadiumit Komëtarë “Qemal Stafa”, e në vend të saj ndërtimi i një kulle gjigande, si një preambul i...

“Islami nuk është vetëm religjion, por është edhe ideologji politike; e keqja në Europë...

“Unë i dënuari me vdekje nga fashizmi islamik, ju shpjegoj tradhëtinë e madhe të Europës”. Intervistë me Abdel-Samad, politolog egjiptian, nën eskortë në Gjermani....

Po basorelivin e tutkunit Kristaq a duhet ta prishim?

Nga Andi Bushati I kapur në befasi nga reagimi i fortë që shkaktuan fotot barbare të prishjes së fasadës së stadiumit Qemal Stafa dhe rrëzimit...

Nderimi im për krishtërimin shqiptar e ka zanafillën jo në frymëzimin fetar, por në...

Hylli i Dritës: – Akuzoheni se keni shkrue dhe folë kundër At Gjergj Fishtës, Ernest Koliqit dhe, në përgjithësi, se keni qenë kundër letërsisë dhe vlerave...