Home 2016 August 18

Daily Archives: 18 August, 2016

Nga bareshë delesh në Ministre Arsimi e FRANCES!

Historia frymëzuese e Najat Belkacem Ministrja e Arsimit dhe Kërkimit e Francës Najat Belkacem është një frymëzim për këdo që beson vërtet se edhe njerëzit...

Bollino: Liria e shtypit në rrezik, por botuesit nuk duhet te vendosin ne emer...

Nga Carlo Bollino Ndër ato qindra nene ligjesh që përbëjnë reformën e drejtësisë, është një, që jo vetëm kërcënon hapur lirinë e shtypit, por edhe...

Arkeologu amerikan zbulon prova të pakundërshtueshme per te rishkruar historine e njerëzimit’

Historia e njerezimit te ketij planeti eshte genjeshtra me e madhe e treguar apo shkruar ndonjehere. Mezi pres qe e verteta te ekspozohet dhe...

Berisha: Ja lidhjet nepotike mes Ministrit të Brendshëm dhe Drejtoreshës së Tatimeve

Nga Sali Berisha Qytetari dixhital denoncon: Nepotizmin ne rradhet e trafikanteve me ne krye Edvin Shullazin! sb "Pershendetje Doktor, po lexoja ne facebook lidhjet e Nallbatit...

Mberrin per here te pare ne Shqiperi komediani i Costadino Vitagliano

Komediani i famshëm dhe një ndër modelët më të pëlqyer në botë nga femrat,.do të vizitojë për herë të parë vendin tonë. Ai është...

Investigimi/ Belgët e 51N4e fitojnë tenderin 600 mijë euro!

Studios belge të arkitekturës, 51N4E, i ka ndritur fati që kur u njoh me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Së fundmi, kjo studio, do të...

Turqia vazhdon betejën me Gjergj Kastriotin – Tika e heq fotografinë e tij në...

“Tika” turke është ri-shfaqur në skenë. Ajo po vazhdon ta përdorë mundësinë e krijuar nga autoritetet kosovare për ta shtrirë ndikimin turk në vend....

Ligji për SPAK/ Vasili: E papranueshme, ligji të pastrohet nga përcaktime që kufizojnë të...

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili, gjatë një prononcimi për televizionin “KLAN” ka folur në lidhje me shqetësimin e shoqatave të...

Berisha: Ja si Rama i pagoi 600 mijë euro vajzës së gruas për tu...

Nga Sali Berisha Nje skandal i ri! Njerku Edvin Kristaq Rama shperblen vajzen e gruas me 600 mije euro per te keshilluar vet Ramen! Te dashur miq,...

Tre fitore të Ramës dhe rënia morale

Nga Artur Zheji Kryeministri, fitoi fill mbas 21 korrikut të paktën tre beteja të rëndësishme që lidhen me pushtetin. E para, me anë të sekserëve deputetë,...