Home 2016 August 21

Daily Archives: 21 August, 2016

Lulëzim Basha: Ju tregoj edhe për Motelet nga ku kalojnë mësueset e reja për...

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha "Ne vend qe te verifikonte e te mbante qendrim per krimin skandaloz te Drini Gjecit qe ju...

Stabiliteti i Kosovës, po kërcnohet seriozisht nga politikanë hajna matrapaza!

Nga Fadil Maloku Siguria dhe stabiliteti i Kosovës, po kërcnohen seriozisht nga politikanë hajna matrapaza! 1.Politikanët (qeveri dhe opozitë, pa dallim!), duke dhënë deklarime paushalle, të...

Palca kurrizore i ka dalë jashtë funksionit, familjarët kërkojnë ndihmën tuaj për 14-vjeçaren

Rasti i një vajze, e cila vuan nga një sëmundje e rrallë, të cilën mjekët në Shqipëri nuk kanë mundur dot ta identifikojnë, ka...

Lugët e argjëndta të Jul Ymeraj

Nga Flora Nikolla/ATSH - Ishte viti 2001 kur Jul Ymeraj, nisi punën në Departamentin e Ligjit, ndërkohë që kishte vetëm një vit që kishte ardhur...

Video/ Zbardhet e vërteta e sherrit të ashpër në Shëngjin, ja pse polici grushtoi...

Pas pamjeve të para që Jetaoshqef.al publikoi mbrëmjen e djeshme për një sherr në Shëngjin dhe pas dëshmisë së vëllait të shoferit, vjen një...

ZV. ministri Belortaja: Jugoret paragjykojnë verioret dhe jo anasjelltas…

Nga Selim Belortaja... Zakonisht e quajmë "nxitje e urrejtjes veri-jug" por më duket se ky emërtim është pak ..hilacak. Se në fakt (ta themi troç)...

Plagosje me armë në Tiranë

Një person është plagosur me armë zjarri këtë të diel në zonën e ish-parkut të autobusëve në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash...

Lideri i opozitës turke: Turqia vazhdon të dërgojë armë në Siri*

Kryetari i Partisë Republikane Popullore, Kemal Këllëçdaroglu, në një konferencë për shtyp me përfaqësuesit e mediave në Ankara tha se nga Turqia vazhdojnë ende...

Hajt mo, mire.., sa me mbajt frymen…! Ca me bo, me qajt e..?!

Nga Altin Bamllari Ne vitin 1995 ne Afriken e Jugut, nje vit pas rrenies se regjimit te aparteidit, u ngrit nje lloj gjykate provizore qe...

Si mund të mos e paragjykosh një shtesë të bërë tinës kunder lirise te...

Nga Mimoza Kociu Përtej xhelozive primitive në media se kush reagoi i pari, ky ishte thelbi krejt i pabesueshëm i zërave fillestarë pro e kundër,...