Home KRYESORE Flisni o politikanë tradhtarë të Maqedonisë, po ju rrihen dhe vriten djemtë!

Flisni o politikanë tradhtarë të Maqedonisë, po ju rrihen dhe vriten djemtë!

“Te nderuar bashkekombas! Vellezer Shqiptare! Mbreme ne sheshin “Makedonia” ne Shkupin e trimave, kriminelet te drejtuar nga falangat shteterore sulmojne femije dhe gra te pafashem, deri ne demtime serioze fizike, aq dhunshem njelloj sic goditen njerezit nga Shteti Islamik ne Irak.

Deri kur politikanet tradhetare te Shqiptareve te Maqedonise do te rrine pa folur, reaguar, pa kundershtuar dhe pa i kerkuar Gruevskit dhe Ministrit te Brendshem te denojne me seriozitet tifozet bandite te Vardarit. 

Vellezerit kjo lloj politike Maqedonase nuk po ben asgje tjeter por vecse po pershpejton me deshiren e Maqedonasve ate qe prej shume kohesh Perendimi po mundohet ta shmange.

Deri kur do te vazhdojme te behemi viktima te nje shteti qe nuk ka as integritetin me te Vogel per tu quajtur i tille. 

Nese kjo politike shoviniste antishqiptare do te vazhdoje, Fyromasit shume shpejt do te vulosin me deshiren e tyre fundin e bashke ekzistences me Shqiptaret”, – shkruan koloneli i famshëm Dritan Demiraj nga Shqipëria.

Share: