Home 2016 August

Monthly Archives: August 2016

Genc Pollo sulmon Majlinda Bregut dhe Eduart Selamit!

Konsensusi për draftin kushtetues u arrit me vështirësi me socialistët dhe në Partinë Demokratike kanë nisut të përfliten dy deputetët që deklaruan votën pro,...

Investime energjetike në bregdetin e Palasës, ku rastësisht po ndërtohet një kompleks turistik

Ministria e Energjisë njoftoi se ka ndërmarrë investime të rëndësishme në bregdetin e jugut për të përmirësuar furnizimin me energji elektrike. Duket se investimet janë...

Ish ministri socialist koncesionet ne Himare dhe Gjirin e Lalzit, grabitje trojesh

Nga Marko Bello Para disa ditesh, Keshilli Kombetar i Territorit dha leje per dy fshatra turistike ne Gjirin e Lalsit dhe Himare Palase. Perseritet e njejta...

Mediat ne Itali: Shqiptarët po përdorin internetin për porositë e drogës

Mediat italiane e kthejnë sërish vëmendjen tek trafiku i drogës me Shqipërinë, pas kapjes ditën e djeshme të 1.2 tonëve kanabis sativa në brigjet...

Plas lufta PS-­LSI , Sekretari i FRESSH-­it ironizon të rinjtë e LRI-­së

Mes forumeve rinore të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim nuk ka më paqe, ndonëse PS dhe LSI ne nivel partish vazhdojnë të...

Rrëfimi i prostitutave në rrugët e Europës

“Erdha me shpresa të mëdha”, thotë Joy K. nga Nigeria. “Por nuk e dija atëherë se ç’do të thoshte ky udhëtim dhe që në...

Plazhet ne France patrullohen nga ushtare e policë të armatosur!

Patrullat e oficerëve me automatikë në duar, duke ecur mes njerëzve në plazhet më popullore të jugut të Francës, janë fiksuar në fotot e...

Jorida Tabaku ministres Ekonomit: Ja çfarë duan investitorët e huaj të vijnë në Shqipëri

Një investim prej 5 miliardë dollarësh i pretenduar nga qeveria Rama për tu bërë në bregun e Karpenit të Kavajës ka sjellë një debat...

Ndre Mjeda, ma i bylbylshmi za qi ka lmue kandjen e këndimit e kumtimit...

Nga Albert Vataj Ndre Mjeda gjas me ken e me met nji majë e ngjitun fort nalt në kreninë e shqipes dhe shqiptarëve. Nji ngadhnjyes i...

Fenomeni Trump, por edhe lëvizje të tjera në Europë shkojnë në kahje ekstremizmi!

Nga Dom. Gjergji Meta Europa jonë, aty ku kemi rënë dhe ku më pas kemi zgjedhur të jetojmë, ka më shumë se 2000 vjet që...