Home 2016 September 3

Daily Archives: 3 September, 2016

DËSHMON I AFËRMI I VRASËSIT TË POLICIT: JA PSE U ÇMEND DAVIDI!

Vrasja në Torovicë e efektivit të FNSH- së ka qenë kryelajmi, këto dy ditë. David Qosja tegoi sot në polici arsyen pse qëlloi me...

Lapsi.al: Edvin o harbut, lekët tona ku i ke fut!?

Duket si anekdodë po është e vërtetë. Kur kryeministri Rama shkoi të inspektonte punimet e autostradës që del nga Tirana deri tek kthesa e...

Deputetja e PDIU, Mesila Doda ministre, por jo ne portofolin qe i duhet Kauzes...

Tashmë duket është mbyllur marreveshja mes Edi Ramës dhe Shpetim Idrizit per faktin se PDIU do të marrë post ministri. Në selinë rozë të tregojnë...

Doris Pack: Edi Rama po mbron personat me të shkuar kriminale. Rikthet Pack flet...

Një nga zërat më të fortë të asamblesë politike të partisë popullore europiane, Doris Pack, ka kritikuar ashpër qeverisjen Rama,  gjatë punimeve të kësaj...

Artur Zheji: Çmë tha Babai im Petro, për Terezën e Kalkutës

Nga Artur Zheji Ishin vitet '80. Domethënë rreth 36 vite më parë. Vetëm distanca e viteve më duket si një ëndër më vete. Ndërtesa dhe...

Sarkazma e Denion Mejdanit: Nen udheheqjen e lavdishme te shokut Edi Rama

Nga Denion Mejdani Carlo Ancelotti mbasi mbylli me sukses e pa u perfolur aventuren e tij britanike me siguri me rekomandim te keshilluesit Blair ka...

Nard Ndoka sic nuk e keni pare! (foto)

Deputeti i PDK Nard Ndoka është personazh mjaft i njohur dhe i dashur për publikun shqiptar. Fillimisht u nis ti behej publicitet humori, por qe...

Bushati: Ja “loja” e Ramës ndërmjet Idrizit dhe Metës

Nga Andi Bushati PDIU e Shpëtim Idrizit po e zgjeron pushtetin nën qeverinë e Edi Ramës. Një drejtori e re, ajo e Arkivës Qëndrore iu...

Ringjallja e Nënë Terezës

Nga Enver Bytyçi Nesër Nënë Tereza, bija dhe nëna më e madhe e kombit shqiptar, lavdia dhe krenaria jonë, imazhi dhe mbrojtësja e shqiptarëve dhe...

Ndrek Luca, malësori nga Dukagjini që e shndërroi në kult artin skenik

Nga Albert Vataj Vitet ikin, por emri dhe vepra e të madhit Ndrek Luca mbetet emblematike e traditës së artit skenik shqiptar. Tipat dhe karakteret...