Home 2016 September 5

Daily Archives: 5 September, 2016

Besnik Aliaj: Stadiumi “Loro Borici” DESHTIM ME TURP

Nga Besnik Aliaj Keshtu eshte kur punet behen me aksion e urdher politik nga lart, dhe duke mos lene ekspertet te bejne punen e tyre. Vertet...

Afrimi Rama-Idrizi dhe llogaritë elektorale te 2017

“Koalicioni Rama-Idrizi-etj (por pa PBDNJ-në, e cila nuk pranon të jetë në koalicion me PDIU-në) do të merrte 850 mijë vota; koalicioni Berisha-Basha-etj (plus...

Ndarja e posteve, aleatët rebelohen me Edi Ramën

Koalicioni i PS-së ka më shumë se 40 parti. Selia rozë ka ndarë pushtetin vetëm me pak prej tyre Nga Redjon Shtylla Koalicioni i majtë ka...

Shqiptaret e Floridës inaugurojnë hapjen e shkollës shqipe “Vatra”

Në 3 shtator 2016, në qytetin Clearwater të Floridës, në prani të mjaft prindërve dhe nxënësve shqiptarë, të ardhur nga qytetet e zonës së...

Putin po bëhet gati për luftë atomike? Ka filluar ndërtimin e bunkerëve atomikë!

Lideri rus, Vladimir Putin në heshtje është duke ndërtuar bunkerë sekretë të përforcuar, në mënyrë që ai dhe liderët tjerë të mund t’i mbijetojnë...

“Lëvizja e re politike”, Shenasi Rama reagon ashper ndaj Lubonjës

Analisti Fatos Lubonja shkruante sot në gazetën “Panorama” për nevojën e një lëvizje të re politike në Shqipëri, njësoj si ato që kanë ndodhur...

Lubonja: Vetingu duhet të fillonte nga Rama

NGA FATOS LUBONJA Gjatë debatit mbi reformën në drejtësi kam mbrojtur dhe vazhdoj të mbroj tezën se prapa retorikave të kësaj reforme kemi luftën për...

Pse Meta nuk ka një përgjigje per koalicioni parazgjedhor PS-LSI ne 2017?

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, e shmangu një përgjigje të drejtpërdrejtë sot nëse do të ketë koalicion parazgjedhor me PS-në në zgjedhjet e ardhshme...

Rrëfimi i prindërve të Jonidës: E parandjeu ngjarjen. Ja si e njohëm Ne Sokratin

Prindërit e Jonida Çanakut, 29­-vjeçares që u vra nga i dashuri i saj, Sokrat Shani, i cili më pas i dha fund jetës tregojnë...