Home 2016 September 13

Daily Archives: 13 September, 2016

Vrasja në Pogradec/ Autori debatoi me 18-vjeçarin në telefon, i shkoi me armë në...

Një 18-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri pasditen e sotme në rrugën ‘Rinia’ në qytetin e Pogradecit. Viktima u qëllua me kallashnikov nga një tjetër...

VIDEO/ “Pse kaq pak? Me r** shpie aq na dhanë”. Blerja e votes ne...

Shtohen rastet e denoncimit të blerjes së votave nga Partia Socialiste në Dibër për zgjedhjet bashkiake që u fituan nga kandidati i PS Muharrem...

Shkrimtari indian: Nënë Tereza mashtruese dhe hipokrite!

Për dekada me radhë, shkrimtari dhe mistiku nga India, Osho. ka shpërfaqur ideologjinë e Nënë Terezës prapa punës së saj, agjendën religjioze dhe indoktrimin...

Bumçi “përplaset” me Ulsi Manjan: “Je deputet i Dibrës e të thanë mos u...

Deputeti i djathtë Aldo Bumçi tha se fitorja e PS në Dibër me 10-fish më shumë vota vjen si rezultat kapjes së këtij qyteti...

Kush po kërkon te beje kurban kokën e Lulit?

Nga Andi Bushati Humbja dërrmuese që pësoi Partia Demokratike në Dibër i ka motivuar edhe njëherë, ashtu sikurse pritej, një lukuni “opinionistësh të pavaruar” të...

Në vitin 1908, Shkupi ishte qytet me shumicë shqiptare, e Prizreni nuk e kishte...

Në Shkup, statistikave të vitit 1908-1909, shumica e popullatës ka qenë shqiptare. Kjo statistikë, që shihni në foto, mendohet se është e realizuar nga...

Mos e humbni! Drejtori i një shkolle u dërgoi këtë letër brilante prindërve të...

Drejtori i një shkolle në Singapor, një ndër shtetet me nivelin më të lartë të arsimit në botë, u ka dërguar këtë letër fantastike...

Fatmir Xhafa provokon Kryeprokurorin: Nga dispozitat kalimtare je akoma në detyrë!

“Ka një standart të mirënjohur për çdo Kushtetutë që njihet si parimi i vazhdimësisë ligjore dhe institucionale, i cili është thelbi mbi të cilin...

Debate në “Tonight” – “Dibra” në Prokurori, Vokshi: U ble vota; Xhaçka: Latë nam!

Partia Demokratike i qëndron fort tezës se mazhoranca e bleu me paratë e drogës fitoren në Dibër, duke shfrytëzuar varfërinë e tejskajshme në atë...

Perleshje me Arme midis kengetaresh? Cilet jane mesojeni

Perlasje me arme midis kengetaresh..Një shok i Noizyt mësohet se ka mbetur i plagosur me armë në një përleshje të ndodhur në Prishtinë. Burime të...