Home 2016 September 18

Daily Archives: 18 September, 2016

Themelohet Aleanca për Mbrojtjen e Pronave të Bregdetit.

Nga Nikollaq Neranxi Në vijim të aksionit tonë qytetar si banorë të zonës së bregut, pak ditë më parë, intelektualë të zonës dhe përfaqësues të...

Deputetja vlonjate: Me thoni kemi kryeminister apo gaztor?!

Deputetja e partise demokratike per Vloren duke komentuar viziten e kryeministrit ne Puke dhe cituar batutat e tij atje, pyet ndjekesit e saj ne...

Dashurite nuk shihen ne pasqyre

Nga Anila Kruti Po ndryshoj dita -dites... Jam bere si ere qe mbeshtjell pemet. Si lulet e egra qe mbushin pyllin, pas nje shiu te pare te vjeshtes.. Kam...

Aleati i Lulzim Bashes, Galdini i LDE akuzon Saimir Tahirin per kanabisizimin e Shqiperise

Pas nje sere ndershkembimesh te deklaratave mes Liderit te Opozites Lulzim Basha dhe Ministrit te Brendshem Saimir Tahiri, sot ka reaguar ne facebook me...

Replika e Ylli Dylgjerit me Skender Minxhozin per president “socialist”…

Nga Ylli Dylgjeri Thojzat e propozimit per Presidentin Socialist! Lexova nje shkrim keto dite te kolegut Skender Minxhozi me titullin: Presidenti "socialist" Ilir Meta. Qysh ne titull...

Zef Bushati zevendeson Eduart Abazin perkohesisht ne Grupimin per Zgjedhje te Lira

Me date 17 Shtator 2016 ne ambientet e Hotel Tirana, ora 10 e 30 u mblodh Tryeza e Grupimit Politik per Zgjedhje te Lira...

Spartak Ngjela: Korupsioni shqiptar tani është kthyer në një War Dog…

Nga Spartak Ngjela Këmbëngulja e politikës amerikane kundër korrupsionit shqiptar ka degraduar sjelljen e një pjese të lidershipit të Partisë Demokratike. Këta politikanë të lartë, nga...

“360grade”: Rama kërkon të fitojë Veriun sepse ka humbur Vlorën?

Fushata në Veri e kryeministrit, shoqëruar nga i pandashmi Benet Beci, thesin e Fondit që ai drejton Rama e mbush me financime, në mënyrë...

Nga Suedia te Kanadaja, 10 vendet më të lehta për të emigruar.

Shqiptarët janë ndër popujt që emigrojnë më shumë. Arsyet tashmë dihen, për shkak të papunësisë në Shqipëri, për një jetë më të mirë, por...

Berisha: Vdekja e nënës me foshnjen, Beqaj përgjegjës.

Berisha shkruan në facebook se “Beqaj përpiqet të justifikojë vdekjen e Aidës dhe ëngjëllit të saj me rrallësinë e rupturës së shpretkës”. STATUSI I BERISHES: Ky...