Home 2016 September 20

Daily Archives: 20 September, 2016

Portali italian, Eastjournal: Kanali i Otrantos është kthyer në autostradën e drogës

Eastjournal: Edhe pse s’ka Lazarat, kultivimi kanabisit s’është ndalur Tashmë nuk ka asnjë dyshim as në mediat e vendit fqinj, Itali, që “Kanali i Otrantos...

Policia sekuestron kanabisin e gazetares Eni Vasili

Pas shfaqjes në emisionin e saj “Studio e hapur” me një degë kanabisi në dorë, gazetarja e News 24 Eni Vasili është përballur pas...

Denoncimi/ “Ministrja Milva Ekonomi i dha tender të fejuarit të vajzës”

Ish-kryeministri Berisha akuzon ministren e Zhvillimit ekonomik, se ndan tenderët e ministrisë me familjarët dhe rrethin e ngushtë shoqëror. Ai i referohet denoncimit të një...

Përdhosja e sovranit!

Nga Artan Fuga Se çfarë ka ndodhur këto vitet e fundit që përdhoset populli kolektivisht nga politika. Ai ankohet se nuk ka punë, atij i thonë...

Dikur kishim rend, nuk kishim ministri, tani që kemi ministri, nuk kemi rend

Nga Astrit Patozi U bë një kohë e gjatë duke kërkuar të gjej një gjë të mirë, që bën kjo qeveri, për ta thënë me...

Përplasja në Kuvend mes “Baba Takut” dhe Pjerin Ndreut

Mbledhja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare është shoqëruar me debate mes kryetarit të këtij komisioni, Spartak Braho dhe deputetit socialist, Pjerin Ndreu. Ky i fundit...

Ambasadorja greke në Tiranë flet per Kufirin detar, Çamët ikën me gjermanët, pronat, flasin...

Tri pikat e debatuara mes Tiranës zyrtare dhe Athinës, ligji i luftës, problemi çam dhe delimitimi i zonave detare, mbeten në tryezë pa asnjë...

Imami i Xhamisë së Tabakëve: “Top Show” më ngriti kurth, futi përçarje mes myslimanëve!

Emisioni “Top Show” që transmetohet në Top Channel ka pasur të ftuar përpara disa ditësh hoxhallarët Omer Bajrami dhe Elvis Naçi nga xhamia e...

“Stop”/ Si fshihen borxhet e OSHEE me anë të ryshfetit (VIDEO)

Emisioni investigativ “STOP” sjell një tjetër rast korrupsioni. Këtë herë në institucionin e OSHEE -së (Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike). Përmes një kamera të...

Sa kushton një sherr rruge

Nga Lorenc Vangjeli Nuk ka një përgjigje të gatshme për pyetjen sesa mund të kushtojë një “sherr” në rrugë, që pasohet me një rrahje barbare...