Home 2016 September 30

Daily Archives: 30 September, 2016

Turqi, Erdogan ndalon tatuazhet dhe lyerjen e flokëve në shkolla

Një kod i ri i veshjes për shkollat turke. Është publikuar në Fletoren Zyrtare, dekreti i kundërshtuar nga organizata të ndryshme dhe shoqëria civile,...

Cikël debatesh mbi Etërit themelues të BE-se

#ZëriIntegrimit filloi një cikël debatesh mbi Etërit themelues të BE dhe reflektimi të ideve të ndërtimit të Europës së Bashkuar në kushtet e sotme...

AKIP kundër Ambasadës Amerikane, Protesten e bejme ne, jo PD

Një ditë përpara protestës së organizuar nga Aleanca Kundër Importit të Mbetjeve është shënuar një përplasje mes shoqërisë civile dhe Ambasadës Amerikane në Tiranë. Një...

Shkodër, i jep policit 500 lekë, arrestohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar është arrestuar pasi i ka ofruar ryshfet në shumën prej 500 lekësh një efektivi të Policisë Rrugore për të shmangur gjobën. Bujar Yzeiraj,...

Filmohet duke puthur një tjetër, i fejuari e fal!

I fejuari i gruas, e cila u filmua teksa puthte një burrë tjetër në festën e saj të beqarisë, e ka falur nusen e...

Nikollë Lesi: Rama është i lodhur, ka nevojë të pushojë

Kryeministri Rama foli tek emisioni i Blendi Fevziut. Kush e ndoqi live vuri re një tension dhe nervozizëm të kryeministrit. Dhe shumë i kompleksuar...

Familja sekrete e Vladimir Putin?!

Ish-gjimnastja ruse e cila përflitet se ka një familje sekrete me Presidentin Vladimir Putin është shfaqur në publik për herë të parë me dy...

Çështja Çame, përgjigjja e Brukselit pas reagimit të ashpër grek: Dialogoni!

Komisioni Europian nxit dialogun mes Shqipërisë dhe Greqisë për të diskutuar për çështjet e mbartura mes dy vendeve. Këtë qëndrim e përforcoi zëdhënësja Maja...

Ambasada amerikane per protestën e të shtunës për plehrat

Ambasada amerikane ka komentuar protestën që mbahet të shtunën në Tiranë. Ne fakt, siç ndodh rendom përpara tubimeve të tilla, u kujton qytetarëve amerikanë...

Pas Dhomes se Tregtisë Britanike edhe ajo Amerikane: Kuvendi miratoi një ligj absurd për...

Ligji i miratuar të enjten në parlament nga mazhoranca për anëtarësimin e detyrueshëm të të gjitha bizneseve pranë dhomave të tregtisë është një nga...