Home KRYESORE INTERVISTA E PLOTË ME VËLLAIN E AIDA ÇAJKA, NËNËS SHTATZËNË QË HUMBI...

INTERVISTA E PLOTË ME VËLLAIN E AIDA ÇAJKA, NËNËS SHTATZËNË QË HUMBI JETËN ME FOSHNJËN E SAJ

0

Nga Luiza Pinderi

Nëna 35 vjeçare  Aida Çajka, humbi jetën bashkë me foshnjën e saj në bark, para tre ditësh në maternitetin ‘Koço Gloizheni”. Pas shqetësimeve shëndetësore ajo u paraqit me urgjencë në maternitet dhe pas rreth 7 orësh humbi jetën.

Autopsia paraprake tregoi se kishte çarje të shpretkës dhe hemorragji të brendshme, por mjekësia ligjore ende nuk e ka dhënë versionin përfundimtar. Për vdekjen e saj janë ndaluar dy mjekët e maternitetit të cilët akuzohen për mjekim të pakujdesshëm dhe neglizhencë, ndërkohë që Prokuroria ka kërkuar 45 ditë burg.

Vëllai i të ndjerës, Fation Omuri tregon me detaje ngjarjen, që në momentin që e sëmura hyri në maternitet e deri kur mori lajmin e vdekjes./dritare.net

Share:
Reklama juaj