Home 2016 October 8

Daily Archives: 8 October, 2016

Leka Zogu ka të drejtë të martohet, po Garda e Republikës çdo në dasmë?!

Nga Mentor Kikia Që Leka Zogu mund ta bëjë dasmën si ti dojë qejfi, këtë askush nuk ka pse e gjykon. Mund ta bëjë dasmën...

Fantazma e ksenofobive po vertitet mbi bote

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Shume eshte shkruar, folur e treguar per "Murin e Madh Kinez". Gjithashtu, jashtezakonisht shume eshte shkruar, folur e treguar edhe...

“Daily Mail”: Detajet e dasmës mbretërore të Shqipërisë (FOTO)

Media të shumta botërore i kanë kushtuar vëmendje dasmës mbretërore shqiptare. “Daily Mail” ka bërë një përmbledhje të asaj që ndodhi në Tiranë duke...

Ndahet papritur nga jeta ish-deputeti i PD-së, Gilman Bakalli

Është ndarë papritur nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike dhe profesori universitar Gilman Bakalli! Sipas burimesh mediatike shkak është bërë një leucemi akute. Megjithë ndërhyrjen...

ALBANIA UN PAESE TRASFORMATO IN CALL CENTER

Da Marco Patucchi per “la Repubblica” UN PAESE TRASFORMATO IN CALL CENTER - IL CORE BUSINESS DELL’ALBANIA E’ OFFRIRE CENTRI TELEFONICI A BASSO COSTO...

Një Princeshë si Elia Zaharia. Fustani i dytë në pritjen në Rezidencë

Një princeshë e vërtetë Elia Zaharia edhe në veshjen e dytë të ditës së sotme. Elegante dhe me finesë. Fustani I dytë që ajo...

Videolajm/ E frikshme, brenda uraganit shkatërrimtar MATTHEW

Pamjet filmike jane marre nga avioni i agjensise amerikane per tornadot qe ka fluturuar  brenda uraganit Matthew, i cili ka prekur me fuqine e...

Flamur Noka: Policët po ruajnë arat me kanabis me urdhër të Tahirit

Deputeti i Partisë Demokratike(PD), Flamur Noka ka shprehur se me urdhër të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, policët po ruajnë arat me kanabis. Si...

Serbia “tregti” me vajzat shqiptare. Ja sa paguan për kokë

Fëmijët e shqiptarëve tradicionalisht  “përngjajnë” si nëna apo “përngjajnë” si daja për shkak të gjakut. Një njeri serb ka thënë për “Presheva Jonë” se ai i...

Pandeli Majkos flet për kreun e PD-së, Lulzim Basha

Lulzim Basha si kreu i Partise Demokratike, ka marre vleresime per menyren se si e drejton kete parti, nga  ish kryeministri dhe deputeti i...