Home 2016 October 18

Daily Archives: 18 October, 2016

Lo scanner delle azioni di contrasto alla coltivazione di Cannabis in Albania

Da Exit.al La conferenza stampa organizzata dal Ministero dell’Interno albanese insieme ai rappresentanti della Missione Interforze del Ministero dell’Interno italiano, alla presenza dell’Ambasciatore italiano in...

Nuovo Accordo finanziario siglato tra il Governo Italiano e l’United Nation Development Programme –...

Un Nuovo Accordo per un ammontare di 1.2 milioni di Euro è stato firmato oggi tra il Governo Italiano e l’United Nation Development Programme...

VIDEO/Mësuesja sherr me të riun, nxënësit i filmojnë dhe qeshin…

Kjo video është publikuar së fundmi në rrjetet sociale dhe tregon sherrin që ndodh në një orë mësimi mes mësueses dhe një të riu. Siç...

Çfarë ere po fryen në Greqi?

Kriza e euros nuk mbizotëron më titujt e gazetave. Por tema nuk është zgjidhur. Dhe meqenëse në Athinë nuk ka gjasa të ndryshojë vërtet...

Praglufte? Acarohet situata: Luftanijet ruse drejt ujërave të Britanisë

Mediat po publikojne foto qe tregojnë luftë-anijet ruse që lundrojnë drejt Britanisë ndërkohë që kanë si destinacion Sirinë. Forcat e Armatosura norvegjeze kanë fotografuar një...

Gazetari Tomorri “tallet” me propozimin e ministrit Manjani per ushtrine

Nga Klodian Tomorri Nje spital psikiatrik me 3 milione paciente Perfundimisht Shqiperia eshte bere nje spital i madh psikiatrik ku asgje nuk eshte ne vendin e...

“Për çfarë jeni krenarë? Keni shitur nënat e motrat, jeni bërë grekë për para”

Pas reagimeve për shqiponjën e përçudnuar në bluzën që Berti i dha mbrëmë Nard Ndokës, ka reaguar ditën e sotme disa herë, ndërsa në...

La foshnjen të vdiste për të shpëtuar të vëllanë!

Për pjesën më të madhe të njerëzve, fatmirësisht ky është një vendim që nuk u duhet ta marrin kurrë. Por një grua e re...

7 vjeçarja përlot botën,rrëfen tmerrin që përjeton çdo ditë!

Vogëlushja 7-vjeçare Bana Alabed me ndihmën e nënës së saj mësuese ka postuar në Twitter një rrëfim të rrallë të saj rreth sulmeve që...

Neranxi thirrje ministrit Ahmetaj: Sqaroni situaten e gjobave abuzive!

Ndërsa bizneset prisnin që gjobat masive që u vunë nga sistemi në qershor të këtij viti të faleshin, tatimet po u kërkojnë që t’i...