Home 2016 October 18

Daily Archives: 18 October, 2016

“La Gazzetta del Mezzogiorno”: Marijuana shqiptare pushton Italinë

Nga veriu në jug, herë pas here me hope, nga Vlora në një rrip toke që shkon përgjatë lumit Vjosa, në pjesën jugore të...

Mbyllet faza e dytë e regjistrimit, mijëra vende bosh në universitetet publike!

Zyrtarisht në 16 tetor u mbyll faza e dytë e regjistrimeve në universitete, por duket se edhe pse flitet per suksese nga mengjesi deri...

Blushi sulmon Ilir Meten: Si ndryshoi LSI qëndrim për plehrat 3 herë në 4...

Ben Blushi ne Opinion te Tv Klan e quajti të prishur bashkëjetesën mes Edi Ramës dhe Ilir Metës e cila sipas tij mbetet vetem...

Ben Blushi: Ja si Saliu dhe Meta më kërkuan votën kunder Edi Ramës

Gjatë intervistës ne Opinion me Blendi Fevziun, deputeti i pavarur tashme, Ben Blushi zbuloi se si i kane kërkuar votën për një mocion kundër...

Kapet gardisti që grabiste karburantet në Tiranë

21 vjeçari, Geraldo Guci ka kryer disa grabitje deri tani, pavarësisht se është me detyrë punonjës i Gardës së Republikës. Sipas policisë, Guci parkonte mjetin...

Pasuritë e fshehura / Lista e hipotekës me emrat e 775 gjyqtarëve dhe prokurorëve...

Hipoteka nis verifikimin e pasurive të paluajtshme për të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend, ndërkohë që këta të fundit kanë afat të bëjnë...

“Iman Ballajdia” politike e “Dance with Me” dhe Nard Ndoka…

Pas kërcimit të Nard Ndokës dhe Greta Koçit, polemisti eksentrik Robert Aliaj ka përfituar për t’i bërë një dhuratë të çuditshme deputetit të Partisë...

Dita: Tronditëse: Zbulohet identiteti i vërtetë i Eduard Zaloshnjës

Siç ka pohuar për rubrikën tonë kundërshtari i vjetër i Zaloshnjës, luftëtari Çingaçkuk nga fisi i Mohikanëve: “Pasi luftrat indiane shkuan për lesh, shumë prej...

Erion Veliaj: Sharra s’ka lidhje me Gërdecin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shpjeguar per Top Story ngjarjen e ndodhur në Landfillin e Sharrës, ku humbi jetën aksidentalisht 17...