Home 2016 October 30

Daily Archives: 30 October, 2016

Dhune ne Elbasan Arena. Lendohet tifozja!

Ndeshja Partizani-Skënderbeu në “Elbasan Arena” degjeneroi në dhunë si pasojë e dëmtimit të një lojtari të Skënderbeut. Menjëherë, tifozët u revoltuan dhe filluan të përleshen...

JO ABUZIM ME NDJENJAT ATDHETARE PËR NGJARJE QË ÇOJNË NË THËRRMIMIN KOMBËTAR.

Nga Sulejman Abazi Opinion është njohur me një ngjarje të pazakontë, nga një shoqatë paralele me qendër në Holandë, e cila nuk e njeh dhe...

Shënime për dëshminë”Plumba në Ferr”

Nga Lekë Tasi Sot një çerek shekulli nga viti 1991, kushdo që e ka për zemër çështjen thuajse të harruar të viktimave të komunizmit, e...

Partitë e vogla me një projekt politik te tyre?

Duket se partite e vogla tashme me mire organizuara prej nje viti ne Tryezen per Zgjedhje te Lira dhe me Standarde jane te angazhuara...

Ne shqiptarët! (Për të gjithë ata që duan të shpikin një komb kosovar prej...

Nga Arian Galdini Kryesisht shkruaj gjatë e për këtë më kritikojnë shpesh e shumë. Kësaj rradhe do të shkruaj shkurt, jo për shkak të kritikëve,...

Denoncuesja e skandalit seksual ish–burrit në policinë e Gjirokastrës: “…Do të vras, do të...

“…Do të vras, do të zhduk…”. Kështu i është drejtuar 40 -vjeçarja, ish-burrit të saj teksa ndodheshin brenda në zyrat e komisariatit të Gjirokastrës.  Ajo...

Abdurrahman Roza Haxhiu dëshmorë i sportit shqiptarë

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu,siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen "Kongresi i Lushnjës" më 30 shtator 1930.Djali...

RAPORTI GJERMAN / E vërteta e vrasjeve të Mehmet Shehut

Nga Dr. Marenglen KASMI Dekorimi nga Presidenti i Republikës si “Martirë të Demokracisë” i 67 luftëtarëve të Ballit Kombëtar, të cilët u ekzekutuan nga partizanët...

Shakatë politike për bujqësinë

Nga Kasem Seferi Shumë vite, shumë deklarata, por deklaratat dhe kronikat e ditëve të fundit pozitë – opozitë në lidhje me bujqësinë nuk kanë se...

Kosovës,i duhet një alternativë e re qeverisëse

Nga Fadil Maloku Kosovës,i duhet një alternativë e re qeverisëse, e jo sosh për "mirëmbajtjen" e njerëzve në pushtet! 1.Ideja e formimit të partive të reja,...