Home 2016 November 4

Daily Archives: 4 November, 2016

La costosissima battaglia contro Becchetti

Il governo albanese ha pagato finora almeno 4 milioni di Euro agli avvocati che difendono l’Albania nell’arbitraggio internazionale contro Francesco Becchetti. I pagamenti sono stati...

Kapen shqiptarët që vodhën diamantet e princeshës së Jordanisë (VIDEO)

5 shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle si pjesë e një bande të rrezikshme që grabiste shtëpitë e të pasurve dhe turistët. Sipas medieve...

Skandali seksual, bashkëshortja i kërkon divorcin gjyqtarit Guximtar Boçi

Gruaja e ish-kryegjyqtarit të Gjirokastrës, të shkarkuar javën e shkuar nga KLD-ja pas skandalit seksual, bën gati padinë për divorc. Razie Boçi, e cila u...

Unioni i Gjyqtarëve: Të shfuqizohet ligji i vetingut, është antikushtetues!

Unioni i Gjyqtarëve ka reaguar sot për ligjin e vetingut, i cili është pezulluar nga Gjykata Kushtetuese një javë më parë. Unioni shprehet se ligji...

VIDEO/ E tmershme, rrëfimi i dy motrave: Si abuzoi seksualisht babai…!

Ranë pre e abuzimit seksual nga njeriu që duhej t’i mbështeste në jetë, babai i tyre. Nën një presion fizik dhe psikologjik dhe me...

Zbulohet dokumenti i BE: Censura ndaj medias eshtë shqetësuese! Organizatat lokale te gazetarise nuk...

Bashkimi Europian shpreh shqetësim për censurën ndaj medias në Shqipëri dhe ky zhvillim ndodh në prag të daljes së Opinionit të përvitshëm mbi përparimin...

Neranxi: Bushati si pak analiste, i shkon ne thelb rastit Himare – kryemnister

Analisti Andi Bushati ka bere sot ne News 24 nje analize shume te mire te ceshtjes se Himares. Nderkohe qe shumica e shqiptareve shohin...

Askujt nuk i plas se u rrit GDP-ja!

Nga: Dr. Enriko Ceko Duke marrë shkas nga një pyetje e drejtpërdrejtë që më është bërë në një emision televiziv në të cilin kam qenë...

Filloi dëbora e parë në Kukës (VIDEO)

Tashmë duket se dimri ka nisur zyrtarisht. Regjistrohen reshjet e para të dëborës në qarkun e Kukësit. Bora e parë të kësaj vjeshte ka filluar...

Princeshë Elia Zaharia Zogu nuk e keni parë asnjëherë…

Elia Zaharia Zogu mesa duket po merret me një film të ri. Bashkëshortja e princit Leka po merr pjese në një film të titulluar "Yjet...