Home 2016 November 5

Daily Archives: 5 November, 2016

Policia greke, nga 2 kryqe, pasaportave të shqiptarëve në Kakavijë

Policia greke vazhdon të ndalojë shqiptarët të kalojnë në pikën doganore të Kakavijës. Gazetarja e Entiola Bundo udhëtoi sot paradite drejt Kakavijës dhe ka...

Kush është kreu i grupit shqiptar të arrestuar për përkrahje të ISIS

Ergys Falsia është njëri ndër 4 shqiptarët e arrestuar për terrorizëm gjatë një operacioni të zhvilluar në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni. 30-vjeçari është pikërisht personi...

Shpëtim Nazarko: Rama i ftoi grekët në provokacion

Raportet Shqipëri-Greqi kanë qenë pjesë e diskutimit të rubrikën ‘Opinion’ në “News24”, ku ishte i ftuar analisti Shpëtim Nazarko qe ndahu me publikun qëndrimin...

ISIS me agjenci lajmesh në shqip! (VIDEO)

ISIS njohur si shteti islamik në internet ka krijuar dhe agjencinë e lajmeve në gjuhën shqipe. Me një portal me video e foto ku shfaqen...

“Sfida…” dhe “LIBRA”, dy dukuri të reja shqiptare

Nga Çerçiz Loloçi Në morinë e qindra partive që janë krijuar në Shqipëri në këto 26 vjet dhe përkundër tri partive kryesore që ndërrojnë pozitën...

Vettingu përçan prokurorët, magjistratët kundër “veteranëve”

Takimi i prokurorëve, të cilët ishin njoftuar më herët se duhet të mblidheshin në datën pesë për të vendosur se çfarë qëndrimi do të...

Fethullah Gylen: I frikësohem një Lufte të Tretë Botërore

Dijetari dhe mendimtari mysliman, Fethullah Gylen, në një intervistë për agjencinë prestigjoze të lajmeve në Rusi, “Regnum” shpreh shqetësimet e tij për mundësitë e...

“Kryeministri”, del libri i ri i Ben Blushit

Ashtu sikundër paralajmëroi para disa ditësh, ish-deputeti socialist Ben Blushi ka nxjerrë librin e tij më të fundit, romanin me titullin “Kryeministri”. Në faqen e...

“Kathimerini” sulmon sërish Ramën: Beson se bota rrotullohet rreth tij

Mediat greke vazhdojnë sulmet ndaj kryeministrit shqiptar Edi Rama. Gazeta më e madhe në vend, “Kathimerini”, i kushton një tjetër shkrim klimës së krijuar...

Nje grup te rinjsh i shkruajne ambasadorit Lu per Drejtesine

Z. Donald Lu, Ambasador i USA/Tirane Z. Edi Rama,  Kryeminister i RSH Z. Fatmir Xhafa, Kryetar i Komisionit per Reformen ne Drejtesi Z . Duncan Norman, Ambasador i Britanise...