Home 2016 November 6

Daily Archives: 6 November, 2016

Gazetari në SHBA: Nëse Trump fiton, do të hakmerret për deklaratën e Ramës!

Intervistoi Luiza Pinderi Dritare.net- Ju jetoni në SHBA dhe ndiqni nga afër në median tuaj gjithë fushatën. Si ka ecur fushata e zgjedhjeve presidenciale? Kjo ka...

Ekonomia e vendit ka nevojë për një politikë tatimore të re

Nga Kasem Seferi Një paketë me pothuajse 60 procedura u miratua këto ditë nga Komisioni i Ekonomisë në Kuvendin e Shqipërisë dhe, pikërisht, në prag...

Grabitje në ish-Bllok, grusht dhe kanosje për lekët

Një i ri ka rënë pre e një grabitjeje spektakolare në zonën e ish-Bllokut. F.Sh., ndërsa po ecte në rrugën “Ibrahim Rrugova” është goditur...

“Po the emrin tim të çava në dysh”/ Shihni dhunën në shkolla (video)

Një kronikë televizive ka shfaqur pamje skandaloze të dhunës së nxënësve të shkollave 9 vjeçarë ndaj njëri – tjetrit, në atë që njihet si...

“Armiqtë” e Shqipërisë dhe shqiptarofobia si mjet politik

Nga Mentor Kikia Dalldia nacionaliste ka qenë gjithmonë një mjet për të tërhequr popullin në hullitë e politikës. Kujtoni, besoj, turmat e “dehura” kuqezi, që...

Zbulohet shuma marramendëse e milionave të vjedhura në shtëpitë e ministrit dhe ish-ministrit

Syri.net ka mundur të mësojë nga burime pranë policisë shumën marramendëse të parave që janë vjedhur në shtëpitë e një ministri dhe ish-ministri të...

Rreshje dhe përmbytje të shumta dy ditët që vijnë. Ja zonat e rrezikuara

Dy ditët e para të javës pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu, kryesisht në zonat veriore e verilindore të vendit. Kjo, në...

Aleatët i bashkohen PD: Jemi për protesta, por jo për bojkot të parlamentit

Problematika e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, prej javësh është vendosur në qendër të aksionit politik të opozitës dhe si formë reagimi ndaj rrezikut për...

Debati për shembjet, Avokati i Popullit himariotëve: Do të vij aty të martën

Avokati i Popullit Igli Totozani njoftoi zyrtarisht sot se ditën e martë do të takohet me banorë të Bashkisë së Himarës, si dhe me...

E ardhmja e seksit? Robotët

Teknologjia po futet me shpejtësi në çdo aspekt të jetës sonë dhe nuk është e largët koha që këtë do ta bëjë edhe në...