Home 2016 November 9

Daily Archives: 9 November, 2016

Zhvillim historik per industrine e turizmit shqiptar ne Britani te Madhe

Nga Zenel Hoxha* Siç jeni ne dijeni dje me date 8.11.2016 ora 16 u mbajt aktiviteti me i rendesishem ne histori, per industrine e turizmit...

E vërteta e “aferës” që po luhet në Bruksel për Majlinda Bregun. Historia sekrete...

Nëse partia e znj. Bregu ka kërkuar ti lidhe ato me zgjedhjet e ardhshme vetë ish ministrja e integrimit ka kërkuar në Bruksel se...

Nard Ndoka tallet me Ramën: Tani je “non grata” në dy shtete, Zoti qoftë...

Deputeti demokristian Nard Ndoka ka reaguar për zgjedhjen e Donald Trum si president i SHBA-së. Ai thotë se për këtë zgjedhje, Edi Rama është...

Kombëtaren izraelite e shoqëron “MOSSAD” ne udhëtimin në Shqipëri

Mediat izraelite, raportojnë se agjencitë e anti-terrorizmit kanë njoftuar se personat e arrestuar në Shkodër, dhe të tjerë të lidhur me ta, kishin në...

Qeveri teknike? Rama: Pa sens! Meta: Duhet marrë në konsideratë!

Dy aleatët e shumicës parlamentare që qeverisë vendin, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë shpërehur qëndrime të ndryshme këtë të...

Shqiptaret: Suksese Presidentit Trump, mirenjohje Hillery Clintonit

Prof. Dr. Lisen Bashkurti Trump triumfoi mbi Hillery Clintonin. Populli Amerikan votoi per ta bere vendin e vet sipas motos se Donald Trump, "Let us...

Giornata di presentazione dell’Associazione ALBALAUREATI

Giovedì 10 novembre 2016: giornata di presentazione dell'Associazione ALBALAUREATI costituitasi con il supporto dell'Ambasciata d'Italia a Tirana e della Fondazione IIDS. L'Associazione è nata dal...

Ushqim falas pacientëve?! TFL dhe “Shëndet+” sjellin provat që hedhin poshtë pretendimet e kontraktorit...

Nga Arlinda Gjypi, gazeta “Shëndet+” "Ushqimi dhe lavanderia për pacientët që marrin shërbimin e hemodializës në Spitalin Amerikan janë pjesë e kostos për secilin pacient...

So glad for Trump’s victory….a victory against all odds,,,,

Nga Mirela Bogdani So glad for Trump's victory....a victory against all odds,,,,edhe ndaj gjithe mediave qe ju sulen si hiena dhe s'lane gje pa fabrikuar...

Nikollë Lesi: Rama ka gdhirë keq me fitoren e Trump

Nga Nikoll Lesi Edi Rama e ka gdhirë keq sot, me sa duket, fitoren e Donald Trump në SHBA. Arësyet tashmë janë publike, pasi ai...