Home 2016 November 10

Daily Archives: 10 November, 2016

Kadare, modeli krijues dhe kritika profesioniste

Nga Dr. Sadik Bejko Mendoj se pȅr shumȅ nga brezin ynȅ, brezi qȅ hyri nȅ letȅrsi nȅ vitet ’70, pȅr F. Reshpjen, F. Halitin, S....

Aleanca për barazi dhe drejtesi europiane me program politik, në thelb: Bashkimi i vllehëve...

TIRANË- Aleanca për barazi dhe drejtësi europiane “A.B.D.E ” me ardhjen më krye të AVOKAT EDMOND PETRAJ e ka tashmë programin e saj politik,...

Tension në Kuvend: Berisha sulmon verbalisht ministrin Bushati

"I keni futur një thikë të fortë interesit kombëtar! Unë jam Sali Berisha, o budallenj! Unë nuk tërhiqem! I keni futur thikën Kosovës për...

Këshilltari i Putinit: Zgjedhja e Trumpit, shmangu Luftën e Tretë Botërore!

Pas zgjedhjes së Donald Trump president janë të shumë personat që janë gëzuar, jo vetëm në Amerikë. Rusia e mirëpriti fitoren e tij dhe presidenti...

Majlinda rrëfehet për “sherrin” me kolegët e PD në Bruksel

Majlinda Bregu nuk ka dashur të komentojë gjatë për faktin se asaj i ishte propozuar nga Rama të ishte krye-negociatore e Shqipërisë me BE...

Patozi: Të marrim shembull SHBA. për të reformuar procesin zgjedhor

Deputeti demokrat, Astrit Patozi pasi tha se do flase cdo here ne parlament vetem per procesin zgjedhor ne nevoje korrektimi absolut, ka ironizuar sot...

GOMARI JASHTË SKENËS

Nga Haberet e Mitro Celes Pranverë 1986. Sekretari i parë i Komitetit të Partisë në Lushnjë po shkonte në zyrë. Skandal! Në lulishte kullosnin tre...

SHBA, Trump-Netanyahu takim urgjent

I sapozgjedhur Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu në Shtetet e Bashkuara për një takim. Është raportuar në gazetën...

Moti i keq, situatë e rënduar në Mat dhe Bulqizë

Mijëra banorë në Bashkinë e Matit dhe atë të Klosit prej tre ditësh vijojnë të jenë të izoluar si pasojë e dëmtimit të rrugëve...

Zbulohet gafa e demokratëve që i hapën rrugë humbjes së Clinton

Me shumë mundësi, Donald Trump nuk do të ishte sot president i SHBA-së nëse përballë do të kishte demokratin Bernie Sanders. 75 vjeçari Sanders...