Home 2016 November 11

Daily Archives: 11 November, 2016

TRAMPIZMI SIPAS KETI BAZHDARI

Nga Keti Bazhdari Me shumë dhimbje për humbjen e znj Klinton, si grua e fortë dhe si shtetare me eksperiencë, por kurrë me aq dhimbje...

Shpërthen Ngjela: Rama mos u turbullo nga Trump! Sali, ku do të fshihesh tani?

Nga Spartak Ngjela Një President i ri në Uashington që duket se ka shqetësuar shqiptarët: a do të vijojë aleanca shqiptaro-amerikane dhe reforma shqiptaro-amerikane? Deklarimi i...

Bleona Qerreti: Behgjet Pacollit, kërko falje publike

I dashur miku im Behgjet! Jam realisht e zhgënjyer që ti, një njeri nga i cili unë kam mësuar si të sillem me liderët botërore,...

Izraelitët habiten nga masat e sigurisë: Kurrë më parë më të sigurt!

Situata e krijuar para ndeshjes Shqipëri-Izrael, ku u vu në dyshim mbarëvajtja e zhvillimit të takimit për shkak të rrezikut të një sulmi terrorist,...

Robert De Niro kërkon azil në Itali pas fitores së Trump?

Aktori i famshëm Robert De Niro, ka qenë një nga kundërshtarët publikë të Donald Trump. Ai madje në një video është shfaqur duke e...

Dëshmitari i vrasjes së Azem Hajdarit, ekstradohet nga Gjermania

Një personazh i njohur për policinë dhe publikun është ekstraduar te premten nga Gjermania. Sipas policise, Interpol Tirana ka bërë ekstradimin e Petrit Çakraj (Cakraj),...

Vrau çiftin dhe u vodhi shtëpinë, Interpol Tirana ekstradon nga Greqia

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Greqia një shtetas shqiptar të dënuar me burgim të përjetshëm për grabitje me pasojë vdekjen. Ai është Feta...

Nishani mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, mungon Rama

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka mbledhur sot pasdite Këshillin e Sigurisë Kombëtare sikundër kishte deklaruar ditë më parë. Tema e diskutimit është kultivimi...

Si ngeci Rama mbi një hu

“Po kërceve hu më hu, njëherë do të të ngulet nga pas”, thotë një shprehje popullore. Kryeministri ka kohë që e bën këtë kërcim...

Filmi Rita Orën si aktore/ Skena të forta dhe lojëra seksuale (Video)

Këngëtarja kosovare Rita Ora, ka bërë debutimin e saj në aktrim duke u paraqitur në vazhdimin e filmit kontrovers “50 Shades of Gray”. Dhe...