Home 2016 November 12

Daily Archives: 12 November, 2016

Trump sot është një realitet, çfarë do të ndodhë?

Nga Skënder Minxhozi Presidenca Donald Trump është tashmë një realitet, megjithëse edhe banorët e izoluar të spektaklit Big Brother në Amerikë, kur e mësuan lajmin,...

Shiu pushon por përgatituni për një tjetër sfidë nga moti

Dita e sotme do vijojë të jetë me rreshje në gjithë vendin dhe nesër pritet një përmirësim. Ndërsa javës tjetër temperaturat do ulen duke...

Levonja: Rama ne CNN ndoshta si gratë që dilnin në ekrane me pretendimin se...

Nga Gavrosh Levonja Tek “Të Paekspozuarit” e Ylli Rakipit, daljen e Edi Ramës në CNN, me deklarata kundër Donald Trump, Blushi e vlerësoi si një...

Hetimet për ISIS/ 150 të shoqëruar nga antiterrori, prokuroria dhe SHISH

Një kallëp tritoli, një armë dhe fishekë u gjetën në shtëpinë e Ervin Dukës. 29-vjeçari nga Pogradeci dyshohet se për mbi 6 muaj ka...

Athina paralajmëron veto për hapjen e negociatave, ku kujtohet vecanerisht shembja e 19 banesave...

Ndërkohë që nuk ka ende një datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në BE, mediat greke referuar burimeve vetat diplomatike raportojnë se Athina...

Arrestimet e “peshqve te mëdhenj” hapin thesin e parave të BE për Shqipërinë

Nëse spastrimi i drejtësisë nga gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, nëpërmjet zbatimit të ligjit të Vetingut, është kusht për zyrtarizimin e çeljes së negociatave...

“Kosovarizmi”, një broçkull që nuk mbin nder shqiptare

Nga Artur Zheji Kosovarizmi i sotëm, është një shpikje kulturore që nuk ka bazë reale të ketë jetë dhe zhvillim të mirëfilltë. Kosovarzmi është një...

Vrasësi i parukieres kërcënon familjarët e viktimës

31-vjeçari Alfred Nikolli që vrau parukieren Etleva Ndoka në Lezhë, ka kërcënuar familjarët e viktimës dhe nuk ka shprehur pendesë për krimin që ka...

A do të shënojë fitorja e Donald Trump fundin e NATO-s?

Nga Juliet Samule Çfarë do të thotë për Europën zgjedhja e Donald Trump? Në fakt, çdo gjë. Europa, një turli me forca të varfra mbështetet...

Ballsh/ Prokuroria heton kompaninë për shkelje të rregullave të sigurisë në punë

Prokuroria ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë në Ballsh, ku nga shpërthimi në rafineri humbi jetën punëtori Shkëlqim Muça 42 vjeç, babai i...