Home 2016 November 13

Daily Archives: 13 November, 2016

Politikani me origjinë greke, i besuari i Trump në Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump ka zgjedhur për postin e punonjësit më të lartë në Shtëpinë e Bardhë, politikanin Reince Priebus, i cili do të mbajë pozicionin...

Hapi i parë i Trump: Do dëboj nga SHBA 3 milionë emigrantë

Hapi i parë i Presidentit të zgjedhur, Donald Trump, do të jetë dëbimi nga Amerika i rreth 3 milionë emigrantëve të paligjshëm. Trump ka deklaruar...

Pirro Ahmetaj përgënjeshtron Deputetit socialist Arben Çuko!

Nga Pirro Ahmetaj* Në respekt të shqetësimit familjarëve, kolegëve (brenda&jashtë vendit) dhe miqve për statusin dezinformues të deputetit çuko, botuar te gazeta Tema, DIta dhe...

Rrugën e Arbrit ia kërkojmë qeverisë shqiptare, jo inxhinierëve dhe shoqatave qytetare

Nga Gëzim Alpion Në emër të Grupit të Lobimit Ata inxhinierë dhe shoqata që acarohen me përpjekjet tona vullnetare, bëjnë mirë të acarohen me qeverinë që...

EDHE LIRIA ËSHTË AJËR

Nga Artan Gjyzel Hasani EDHE LIRIA ËSHTË AJËR kujdes, biri im, është botë e shkalluar shpirtërash të shëmtuar… pak janë njerëz të lire… shumica janë të cliruar... nuk dinë të...

Qëndroi në koma 12 vjet, ja çfarë tha kur u zgjua

Martin Pistorious u rrit në Afrikë të Jugut me dy prindërit e tij, duke e kuptuar më pas se jeta e tij do të...

Gavrosh Levonja: Kadare nuk ka qenë disident

Nga Gavrosh Levonja/ Kush e organizon fushatën "Kadareja dissident"?Cdo veprim, qoftë individual, qoftë në formën e një aksioni të organizuar që synon ta paraqesë shkrimtarin...

Ja si u kap në Itali ‘bosi’ shqiptar i shpërndarësve të kokainës

Ai ishte drejtuesi i grupeve të shpërndarëve të drogës në Parioli të Romës, por në një prej ndalesave të tij u përball me policinë....

Sorosi paditet për 550 milion dollarë. Akuza: financim i drejtpërdrejtë dhe ilegal i terrorizmit

Në korrik, qyteti i Dallasit në Teksas përjetoi një sulm si kurrë më parë. Pesë policë humbën jetën në një masakër pasi një protestë...

Celula e ISIS “Shkodër-Kosovë” nën përgjim prej një viti

Njëri nga 4 personat e arrestuar nën dyshimin se po planifikonin një sulm ndaj Kombëtares së Izraelit, ka qenë nën përgjim prej më shumë...