Home 2016 November 14

Daily Archives: 14 November, 2016

Video/ Grushte prej verteti në parlament

Për të disatën herë ka përfunduar në përleshje fizike, debati politik në paralmentin ukrainas. Juri Boiko, deputet i qëndrës së majtë goditi me grusht...

Ja çfarë ka shkruar Nostradamus për Donald Trumpin

Sondazhe të ndryshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës parashihnin një fitore të thellë të Hillary Clintonit ndaj Donald Trump-it, andaj bota ishte befasuar...

Darka sekrete e Sorosit – Mbledh pasanikët me të vetmin qëllim: RRËZIMIN E TRUMPIT

Miliarderi, Xhorxh Soros, një nga sponsorët kryesorë të fushatës së Hillari Klintonit, nuk mund të pajtohet me fitoren e zgjedhjeve presidenciale nga republikanët, konkretisht...

Putin vuan nga një sëmundje e pashërueshme, shumë shpejt do tërhiqet nga politika?!

Valerij Solovej, profesor në Institutin Shtetëror të Moskës në një intervistë për mediat ruse e cila u fshi shumë shpejt, tha se presidenti rus...

Rama sherr online: Po vdes për bukë dhe ke Facebook! (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një komentues në Facebook. Kreu i qeverisë njoftonte ndjekësit e tij në lidhje me takimin e sotëm në...

Basha komandon Oerd Bylykbashin kryetar PD-je në Durrës

Ish-këshilltari i kryeministrit Berisha dhe aktualisht deputet i PD-së, Oerd Bylykbashi është komanduar nga Basha në një detyrë të re. Mësohet se Bylykbashi do të...

Rrëzohet një avion rus në detin Mesdhe

Një avion ushtarak rus MiG-29 u rrëzua në Detin Mesdhe pasi tentoi të ulej në aeroplanmbajtësen “Admiral Kuznetsov”. Ne fakt, lajmi është konfirmuar nga vetë...

Zgjedhjet e vitit 2017 dhe pritshmëritë e sipërmarrjes

Nga Kasem Seferi Debati elektoral po afron me shpejtësi dhe, në publik, të gjithë aktorët duhet t’i kushtojnë më shumë vemendje se asnjëherë tjetër më...

Rritet ndikimi Rus ne politiken e Bullgarise dhe Moldavise.

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Perfunduan zgjedhjet presidenciale ne Bullgari dhe Moldavi. Te dy presidentet e rinj te sapo zgjedhur ne keto dy vende Euro-Lindore...

Landfilldi në Fier kalon vetëm me votat e PS-së, abstenton LSI

Këshilli Bashkiak i Fierit miratoi sot vendimin për ndërtimin e landfillit të përpunimit të mbetjeve urbane. Vendimi kaloi me 24 vota pro të këshilltarëve të...