Home 2016 November 16

Daily Archives: 16 November, 2016

Denion Mejdani i ben “pyetje me spec” Edi Rames

Nga Denion Mejdani Kisha nje pyetje shume te thjeshte per kryeministrine e vendit tim: Udhetimi dhe qendrimi i kryeministrit dhe i stafit te tij ne...

Gazetari Rusta kerkese publike tre ministrave Arben Ahmetaj, Sokol Dervishi dhe Saimir Tahiri

Gazetari Arsen Rusta sjell problematiken e rrugeve me gropa qe perpijne rrugen dhe e trajton si apelin e nje qyteti ndaj qeverise dheperkatesisht tre...

Policia bastis banesat e fshatarëve në Memaliaj, gjen afro 2 ton hashash

Një tjetër sasi e madhe kanabisi është sekuestruar nga policia e Gjirokastrës. Në pranga kanë përfunduar 4 persona, ndërsa tre të tjerë janë shpallur...

Xhihadistët kërcënojnë në gjyq: Zullumqarët do qeshin tani, por do qajnë më vonë

Sot në Apelin e Krimeve të Rënda kanë dalë para trupit gjykues 9 të denuarit e akuzuar për nxitje të terrorizmit dhe rekrutim në...

Humb jetën pasi u operua në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në Tiranë

Një 60-vjeçare ka humbur jetën pasi është operuar në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë. Zenedi Harunaj nga Vlora, e cila ishte operuar përpara disa ditësh...

Obama në Greqi: Kur Demokracia funksionon, terrorizmi ka frikë

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Greqi, Presidenti ende në detyrë i SHBA-ve, Barack Obama mbajti një fjalim para popullit...

STUDIMI HOLANDEZ/ Policia Shqiptare bashkëpunon me krimin, korrupsioni arrin në nivel drejtuesish

Korrupsioni në Policinë e Shtetit ka pësuar rritje dhe vijon të mbetet i lartë, vëren një sondazh i fundit. Struktura më pak e korruptuar,...

Shqipëria, një ndër 4 vendet me klasën politike më të korruptuar në Europë

Një raport i Transperency International vlerëson se Shqipëria po bën përpjekje mesatare në luftën kundër korrupsionit, ndonëse perceptimi për abuzimin e klasës politike dhe...

Profil/ Njihuni me gjeneralen e parë femër në Shqipëri

Për herë të parë në historinë gati 104-vjeçare të FARSH një grua gradohet gjenerale. Me propozim të ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, presidenti ka...

Gjendet i braktisur një mjet lundrues misterioz!

Një mjet i vogël lundrues pa asnjë person ka dalë në breg në një fshat të vogël irlandez, ndërsa dyshohet të ketë ardhur nga...