Home 2016 November 18

Daily Archives: 18 November, 2016

“Jam 78-vjeç, kam miliona para në banka, por ky është mesazhi im për ju”

Ka një jetë në skenë dhe të gjithë e vlerësojnë për punën dhe profesionalizmin e tij. Ndoshta shumë persona nuk ia kanë memorizuar emrin,...

Margaret Atwood thoshte; “lufta ndodh kur fjalët mbarojnë”

Nga Megi Ajtyresa Si individ pëlqej shumë njerëzit që argumentojnë, e them këtë për çdo target grup që ka diçka për të thënë. Nëse kauza mirë...

Elvis Pupa refuzon të bëjë si Ermal Mamaqi: ‘Ata na sollën në këtë derexhe’

“M’fal për shprehjen” është titulli i emisionit të Elvis Pupës në Digitalb. Ky emision zuri vendin e “6 ditë pa Ermalin” në kanalin “T”. Në...

Ish-ministri i Financave jep alarmin: Kompani fantazma po vjedhin kursimet e shqiptarëve

Ish- ministri i Financave, Arben Malaj jep alarmin se shumë kompani fantazmë online janë duke vjedhur kursimet e qytetarëve duke mashtruar për fitime në...

Samiti i Diaspores ne Tirane

Nga ora 9.00-10.45 do te jene kater panele qe do te organizohen paralelisht  1- Muzeu Historik panel 2- Galeria e Arteve panel 3-Teatri Kombetar panel 4- MPJ  panel Panelet...

Miratohen lëvizjet dhe emërimet e reja në Gjykata

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka plotësuar vendet vakante në disa gjykata në vend. Në mbledhjen e sotme (18 nëntor), KLD shqyrtoi dhe votoi kandidaturat...

18 të arrestuarit që planifikonin sulm terrorist gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael

Operacioni i autoriteteve kosovare që besohet se ka stopuar së paku një sulm terrorist në Shqipëri, ka vënë në pranga 18 kosovarë. Institucionet e...

Historia e trishtë e studentes Mirela Rukos qe i hodhi salce ministres Nikolla

Mirela Ruko, studentja që sulmoi ministren Lindita Nikolla, pak muaj më parë kishte dhënë një intervistë për emisionin “Zoom” në INTV, ku tregonte se...

Nëna përqafon vrasësin e vajzës së saj, arsyeja do t’u prekë

Dy vite pasi që vajza e saj u qëllua për vdekje nga shoku i klasës në autobusin e shkollës, nëna e saj Ady Guzman...

Sekretet shëndetësore të një populli që jetojnë mbi 100 vjeç dhe nuk kanë kancer

Të lumtur, të shëndetshëm dhe plot jetë, duket sikur populli i luginës Hunza i përkasin një planeti tjetër. Ata hanë kajsi të freskëta, thithin...