Home 2016 November 19

Daily Archives: 19 November, 2016

Albania: bunker antiatomico della dittatura diventa un museo

E' stato aperto al pubblico il rifugio antiatomico sotterraneo costruito dalla dittatura comunista in Albania, negli anni ottanta, nel centro della capitale albanese. La...

Gjuriç zbulon planin për “pushtimin” telekomunikativ në Kosovë

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka folur në lidhje me zhvillimet e kodit telefonik të Kosovës...

HISTORIA/U shkatërrova kur gjeta motrën në shtrat me burrin tim, por…

Tradhtia absolutisht është gjëja më e keqe që mund t'i ndodhë një çifti. Por, kur burri të tradhton me një njëri të afërt, atëherë...

Incident në qiellin e Zvicrës, shikoni si avionët luftarakë i bllokojnë rrugën avionit presidencial...

Një avion presidencial rus, i cili po transportonte gazetarë, është ndjekur në qiellin e Zvicrës nga avionë luftarakë zviceranë, duke shtuar tensionet mes Vladimir...

Këshilltari i Trump: SHBA ta ‘ekstradojë’ Gylenin në Turqi

Michael Flynn këshilltar i sigurisë kombëtare i presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump ka sugjeruar rregullimin e marrëdhënieve me Turqinë. Ai ka thënë...

Këta janë autorët e dronit që fluturoi mbi kokën e Ramës (VIDEO)

Pasi lëshuan dronin me parrullën “Edvin Kristaq Rama kërko falje për Hazvi Zelën”, janë zbuluar edhe autorët që guxuan sot me hedhjen e dronit. Në...

Shqipëria ka 810 xhami, 10 janë jashtë kontrollit

Prej 850 xhamivë të ndërtuara në vendin tonë, gati 10 prej tyre nuk janë vendosur ende nën juridiksionin e Komunitetit Mysliman. Përveç xhamisë në Unazë...

Serbia vrau dhe tentoi të vraste luftëtarë të UÇPMB-së në Kosovë

Nga Skender Jashari Këtë fenomen, ku implikohej Serbia, e kisha pikasur nga prilli i vitit 2004, ku kisha pësu një tentim-vrasje ku implikoheshin njerëzit e...

Sulmi ndaj Nikollës, Berisha: Këta meritojnë të qëllohen me bojë këpucësh

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar sërish duke i dalë në mbrojtje studentes Mirela Ruko, e cila qëlloi me salcë domatesh dy ditë më parë ministren...

I MIRI, I KEQI DHE I BIRI I KURVËS

Nga: Enriko Ceko Një nga dukuritë që vihet re kryesisht në vendet e varfra dhe në zhvillim ku ka mangësi të shumta në aspektin e...