Home 2016 November 22

Daily Archives: 22 November, 2016

Aulon Kalaja: do e gdhijme para parlamentit, per te mbrojtur Shqiperine tone nga plehrat.

Nga Aulon Kalaja Neser, dite e merkure, ora 23:00, nje grup djemsh dhe vajzash, do e gdhijme para parlamentit, per te mbrojtur Shqiperine tone nga...

Mediokriteti sot? Me shume kritike ndaj kritikeve te regjimit se ndaj vete regjimit.

Nga Neritan Sejamini Nje nga shenjat kryesore te nje shoqeria te prapambetur dhe mediokre eshte fakti se aty ka me shume kritike ndaj kritikeve te...

” E dua të vërtetën, por ca më shumë dua kuletën”

Nga Capajev Gjokutaj Janë bërë si páre kallp. E kam fjalën për disa kapso intelektualë. Dalin në emisione televizive disa herë në javë, por gjithnjë...

Frika që shkakton salca mbi flokët e Linditës

Nga Koloreto Cukali Jetojmë në një vend të ndarë më copëra 2-she dhe nuk ke shumë për të zgjedhur: o me Ramën o me Metën;...

Kapi nusen e vëllait me të dashurin, rrihet dhe kërcënohet kunata

Një grua në Tiranë është rrahur dhe kërcënuar me jetë nga kunata e saj, pasi ka zbuluar një lidhje intime që ajo kishte një...

Të enjten protestë dhe prova e koalicionit qeverises ne Parlament

Aleanca Kundër Importit të Plehrave dhe përfaqësues të Shoqërisë Civile do te dalin sërish në protestë kundër ligjit të importit të plehrave. Protesta e radhës...

Kikia kunder Henri Cilit: Për hajdutët ne politike dhe “komunistët” e rinj

Nga Mentor Kikia Me shkas nga një raportim i DeutschlandRadio, me titull: “Si po lindin ‘komunistët e rinj’, 25 vite pas rënies së regjimit të...

Davutoglu : Kosova dhe Bosnja do të ishin si Aleppo po të mos ishte...

Ish-kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka thënë se Kosova dhe Bosnja e Hercegovina do të ishin si Aleppo e sotme po të mos ishte ndërhyrja...

Tensionet me Athinën, Rama i telefonon Tsipras

Tensionet e krijuara kohët e fundit mes Tiranës dhe Athinës zyrtare për çështjen çame apo prishjen e disa ndërtimeve nga Bashkia Himarë, vazhdojnë të...

OSBE gazetarëve: Mos i transmetoni kasetat e gatshme të partive në zgjedhje

Në hapje të Forumit për Zhvillimin e Medias, kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Bernd Borchardt i ka kujtuar politikës shqiptare një...