Home 2016 November 23

Daily Archives: 23 November, 2016

Zbulohet dokumenti sekret i 1952: Nexhmije Hoxha vallëzonte me kokën e prerë të italianit....

Një dokument sekret, historik, shkruar në 1952 nga të huajt hedh dritë mbi krimet e komunizmit dhe konkretisht të bashkëshortes së diktatorit Enver Hoxha....

Video/ Dëshmon ish-juristi për “CEZ”: Privatizimi nisi që në 2005-n

Ish-juristi i OSHEE-së, i cilësuar si një nga dëshmitarët kyç të skandalit me kontratën e CEZ, Romeo Karaj, ka dëshmuar ditën e sotme në...

Balla: Berisha nuk i shpëton dëshmisë, aferë mafioze për 414 mln euro

Kryetari i Komisionit hetimor për privatizimin e CEZ, Taulant Balla, në një lidhje direkte me studion e lajmeve të Top Channel ka deklaruar se...

Gjermania deporton për një ditë 56 azilkërkues shqiptarë

Autoritetet bavareze kanë njoftuar se gjatë këtij viti kanë deportuar më shumë se 3 mijë persona, azilkërkues, shumica e tyre nga Ballkani. Sipas Ministrisë së...

Shikoni momentin tmerrues kur ISIS-i ekzekuton kolonelin me silenciator (Kujdes, pamje të rënda)

Ekstremistët e Shtetit Islamik shokojnë sërish me krimet e tyre makabre. Ata kanë postuar një video të fundit të ekzekutimit të një koloneli nga...

Grekët kanë dislokuar trupa ushtarake, të armatoset me urgjencë Shqipëria!

Nga Spartak Ngjela Shume mirë bëri Rama qe dje iu tregoi grekëve miqësinë me kryeministrin turk Erdogan, se grekët kanë dislokuar trupa ushtarake në kufirin...

Kapet me 20 kg heroinë, arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar, të cilit iu gjetën 20 kg heroinë. Shqiptari quhet Feim Nure, 30 vjeç dhe bën pjesë në...

Nis publikimi i materialeve investigative kundër gjyqtarëve nga VOA e BIRN

Zëri i Amerikës do të transmetojë një seri materialesh investigative rreth sistemit të Drejtësisë në Shqipëri, pasurive të personave që punojnë në këtë sistem,...

A është ky pallati pa leje i kushëririt të Taulant Ballës?

Këshilltari i djathtë në Bashkinë e Tiranës ka denoncuar sot një pallat me shumë kate që po ngrihet në zonën e 21 dhjetorit, 100...

Skenar i errët për Shqipërinë

Shtetet baltike ngrenë alarmin për rrezikun rus, Franca dhe Gjermania kanë filluar të mendojnë për mbrojtje të veçantë. Gjithë kjo për shkak se Evropa...