Home 2016 November 26

Daily Archives: 26 November, 2016

Ermal Mamaqi bën “zing” me Enver Hoxhën…

Komediani Ermal Mamaqi kete radhe beri xing me Enver Hoxhen i cili ishte personazh si ne intervisten me Blendi Fevziun ashtu edhe me kengetaren...

Çfarë rrezikon Shqipëria nga Ligji Italian per Call Centers?

Nga Jorida Tabaku Këto ditë në media ka qarkulluar një amendament i miratuar nga Dhoma e Ulët e Parlamentit Italian, që lidhet me kompanitë italiane...

Gjykata lë të lirë kardiologun e Shkodrës: Arrestimi i paligjshëm

Gjykata e Shkodrës ka vendosur të lerë të lirë shefin e Kardiologjisë së Spitalit të Shkodrës, Edi Smajlaj.  Gjatë seancës për masën e sigurisë...

Plani i elektoral i arrestimit të Sali Berishës…?

Sipas burimeve të 360grade.al, në kampin rozë, po qarkullon një frikë e madhe për zgjedhjet e ardhshme të vitit 2017. Bilancet e "arritjeve" janë...

Vritet i riu në Elbasan, për pak ditë mbushte 19 vjeç

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Gur i Zi në Elbasan. Raportimet e para thonë se bëhet fjalë për...

Për vajzat shqiptare: 1 mijë euro për një të virgjër me garanci

Ofrojnë pagesë mbi 1 mijë euro në muaj, mundësi punësimi si modele në vende të ndryshme të Evropës dhe udhëtime turistike. Kërkohen vajza si...

I ftohti siberian në Shqipëri, ditët më të këqija

Javen qe vjen kujdesuni per tu veshur trashe pasi po mberrin i ftohti siberian qe ka mberthyer Evropen Qendrore. Sipas Meteoalb, fundjava do te...

Fideli vdic, por kastrizmi rron!

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Vdic lideri me i moshuar dhe me jetegjate i koheve moderne-Fidel Kastro. Ai nderroi jete ne moshen nentedhjete vjecare. Nga...

E dashura sekrete e Fidel Castros, rrëfimi i agjentes gjermane të FBI-së

Marita Lorenz, një grua gjermane, e cila ka qenë e dashura sekrete e Kastros për 8 muaj, për t’u bërë më pas agjente sekrete...