Home 2016 November 28

Daily Archives: 28 November, 2016

Rama flet për DW: Ja Çfarë më tha Merkel në takimin kokë më kokë

DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani, çfarë do të thotë kjo? Edi Rama: Kemi ardhur sot për...

Mesazhi politik i Nishanit ndaj Ramës: Lufto kanabisin dhe bëj zgjedhje të lira

Se fundi ne nderhyrjet e tij publike presidenti i republikes Bujar Nishani ka filluar qartazi le leshoje mesazhe politike tecilat nuk i shkojne aspak...

Blushi per Ramen në takimin me Merkel: Kërkoi të na çojë në Europë jo...

Deputeti Ben Blushi ka komentuar takimin dhe konferencën e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelares Angela Merkel në Berlin. Sipas kreut të LIBRA,...

Qasjet ndaj integrimit te aktoreve kryesore politike…

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Sa here qe Shqiperia ben nje hap me prane Bashkimit Evropian ngrihet tensioni politik brenda vendit. Palet politike kryesore hedhin...

“Call Center”/ Flet sipërmarrësi italian Caparrotta: “Qeveria të nisë tratativat

Ditët e fundit është folur shumë në media për një amendament që pritet të kalojë në Parlamentin Italian që lidhet me funksionimin e kompanive...

Dy dokumente te pranimit te Nexhmije Hoxhes në Partinë Fashiste

Nga Kastriot Dervishi Bashkëlidhur nga e njëjta praktikë dokumentare që lidhej me pranimin në Partinë Fashiste të zonjushës Nexhmije Xhuglini në nëntor 1941, dy dokumente:...

Scarpe made in Italy ed Europe: salari da fame nelle fabbriche in Macedonia, Albania...

Da Greenreport. Abiti puliti/Clean clothes campaign scava nel lato oscuro del “made in Europe” che «E’ spesso considerato una garanzia di qualità e di buone condizioni...

Levonja: Edi Rama si Enveri, flet vetem ne intervista per spektakel dhe jo ne...

Nga Gavrosh Levonja Intervistës së kryeministrit, Rama në një stacion televiziv grek nxituan t’I bëjnë jehonë analistë e të tjerë, duke e paraqitur si “shfaqje...

Gezuar festen e Flamurit dhe interpretimi i frazes: Tani duhet të bëjmë edhe shqiptarët’

Nga Capajev Gjokutaj 'Shqipërinë e bëmë. Tani duhet të bëjmë edhe shqiptarët'. Thonë se kështu tha Ismail Qemali pas shpalljes së pavarësisë. Kjo frazë mund të...

Pavarësia shqiptare ne tryezat e diplomacise

Nga Hafize Elshani Populli im, të drejtohem ty, që je i vetmi që më ngre zërin nga gjoksi. Juve vëllezër trima dhe juve motra të...