Home 2016 November 29

Daily Archives: 29 November, 2016

Kriminelë, plehra, hajdutë… ja çfarë shkruajnë qytetarët për deputetët

Sot ishte dita e dytë kur në kuadër të festave të nëntorit, Kuvendi i Shqipërisë ka pritur qindra qytetarë nga e gjithë Shqipëria. Zyra...

Lokalet e natës me sex e droge, 7 vajza shpëtohen nga “kthetrat” e prostitucionit

7 vajza të reja, 3 prej të cilave të mitura, kanë dalë nga rrjetet e shfrytëzimit te prostitucionit nëpërmjet kontrolleve të Policisë së Tiranës...

Investitori italian: Takova një ministër, ishte “out” fare!

Sipërmarrësi italian në Shqipëri Roberto Caparrotta i ftuar në Ora News tha se kishte takuar një ministër dhe ai ishte “out” në lidhje me...

Spiropali – Berishes; Bëji të fala spiunit tënd dixhital

Reagimi i Spiropalit - Berishes bëji të fala spiunit tënd dixhital Ish-drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali ka reaguar ndaj akuzave te renda ne adrese te...

Zbulohet debati i ashpër i deputetëve gjermanë me Kryeministrin Rama: Po mashtron për kanabisin

Rreth 1 javë më parë në Tiranë mbërritën 3 deputetë të Bundestagut gjermanë të grupit parlamentar CDU-CSU, të cilët deklaruan se do të kërkojnë...

Rikthehen skemat piramidale në Shqipëri

Vepra penale e mashtrimit financiar dhe ekonomik ka ardhur në rritje vitet e fundit. Një studim i "Open Data Albania" arrin në përfundimin se...

A mund te mbahej e fshehte fakti qe Tom Doshi ndihmon Dom Ernest Troshanin...

Deputeti Tom Doshi është rikthyer këtë herë në vëmendjen e mediave për shkak të gjestit të jashtëzakonshëm që ka bërë. Sipas newsbomb.al, deputeti i...

Debat për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të PE

Duket se në komisionin e punëve të jashtme të Bashkimit Europian është diskutuar perseri e me tone debati raporti për Shqipërinë. Thuhet se raportuesi për...

Doganieri Digital Berishes: Spiropali vjedhje te medha ne dogana!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot ne Facebook nje mesazh te ardhur nga ''doganieri dixhital'' ndaj ish-drejtoreshes se doganave Elisa Spiropali dhe vjedhjeve sipas...

Norvegjia,vendi i cudirave!

Norvegjia qe eshte nje nga vende me te zhvilluara dhe me mireqenie me te larte ne bote tashme eshte e ditur. Por cudirat e...