Home 2016 November 30

Daily Archives: 30 November, 2016

Rikthehet Sadije Berisha: Shkruan libër me kujtime

Sadije Berisha, ish bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, djalit të ish kryeminsitrit Sali Berisha, do i shtoj një tjetër titull bibliotekave. Këtë herë, nuk bëhet...

Nexhmie Xhunglini dhe ana statutore të Partisë Fashiste

Nga Kastriot Dervishi Pas publikimit të dokumentit që vërtetonte qenien në Partinë Fashiste Shqiptare të zonjushës Nexhmije Xhuglini, pati disa diskutime të panevojshme në lidhje...

Xhihadizmi/ Apeli fundos imamët: Mbeten në burg me dënime deri në 17 vite burg

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë sot dënimin për 9 personat e akuzuar për rekrutim të shqiptarëve në luftën e ISIS....

Gruevski kundër propozimit të Zaev për njohjen e shpipes si gjuhë zyrtare

Ish-Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka hedhur poshtë propozimin e liderit të opozitës, Zoran Zaev, për njohjen e shqipes si gjuhë zyrtare në të...

Dokumenti: Shkolla priftërinjve katolikë në Shkodër me fondet e shtetit osman!

E rrallë, gjendet, dokumenti per ndërtimin e shkollës së priftërinjve katolikë në Shkodër me fondet e shtetit osman (viti 1856-1857). te tilla dokumente tregojne...

“Le Iene”: Ja si ‘braktisin’ shqiptarët fëmijët për dokumenta. Konsullja: Ministri ka shumë punë…

Shqiptarët e mitur që vertiten rrugëve të Italisë për të përfituar dokumente kanë qenë në qendër të një investigimi të emisionit “Le Iene” në...

Sllovakia miraton ligj për të ndaluar islamin si fe zyrtare

Sllovakia ka miratuar një ligj nëpërmjet të cilit synon që të bllokoj islamin të jetë fe zyrtare në të ardhmen e afërt. Ky vendim ka...

Syri: Zbulohet plani i Ramës, për mënjanimin e Ilir Metës më 2017

⁠⁠⁠Çështja e zgjedhjeve dhe rreziku i votës së lirë pas asaj që ndodhi në Dibër, tashmë nuk është një alarm i ngritur vetëm nga...

Braho komenton dëshirën e Nishanit për një mandat të dytë. Ja cfare thote:

Kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ka komentuar deklaratën e presidentit Bujar Nishani që do të rikandidojë për një mandat të dytë...

Artan Hoxha brenda magazinës me hashash për “eksport” (VIDEO)

Gazetari investigativ i “News24”, Artan Hoxha pas zbulimit të parcelave me kanabis sjell për herë të parë pamje të një magazine ku thahet kanabisi....