Home 2016 December 4

Daily Archives: 4 December, 2016

Ylli Manjani i pergjigjet Bregut: Kam edhe une te njejta pyetje per zonjen fatkeqe

Nga Ylli Manjani* Deputetja dhe Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Integrimit, zonja Majlinda Bregu ka ngritur një shqetësim në lidhje me ngjarjen e rëndë të...

Majlinda Bregu i shkruan ministri Manjani per gruan qe u hodh nga dritarja!

Zoti Minister i Drejtesise Ylli Manjani, Nje grua eshte flakur dje nga nga ballkoni i shtepise si placka me e pavlefshme, nga nje Burre-Shtaza i...

BE drejt shpërbërjes? Italianët dhe Austriakët hedhin votën për ndryshime rrënjësore!

Këtë të dielë populli i Italisë dhe ai i Austrisë i janë drejtuar kutive të votimit, në dy referendume që do të ndryshojnë jo...

Shojble jep ultimatum: Greqia të reformohet ose të dalë nga Eurozona

Pas ultimatumeve e vetove që Greqia u ka dhënë shpesh fqinjëve, Athina zyrtare mori sot një ultimatum nga ministri gjerman i financave, Volfgang Shojble....

Tërheqja e mistershme e Ministrit të Mbrojtjes Greke: Ne nuk jemi luftarak

Pas retorikës nacionaliste, ministri grek i Mbrojtjes Panos Kamenos, ka bërë një hap pas dhe është tërhequr nga deklaratat e tij që fliste për...

Nje grua shkruan per babain vrases te nenes se femijeve te tij!

Nga Babeta Rexhepi Dy femije po luanin nje loje. Qeshnin duke shijuar pafajesisht ato minuta, ku pas asaj dere nena e tyre po jepte shpirt....

Neranxi: SHBA dhe Greqia te loboje që prona të shkojë tek i zoti jo...

Nga Nikollaq Neranxi* Të nderuar miq! Ju falenderoj të gjithëve për pjesmarrjen tuaj! Dua të falenderoj në mënyrë të veçantë përfaqësinë diplomatike, eurodeputetët, Zotin Vangjel...

Zbulohet deri kur jetoi Hitleri, ja dokumentet e nxjerra nga FBI-ja

Britanikja “Express.co.uk” publikon dokumentet që tregojnë se Adolf Hitler nuk e vrau veten në bunkerin e tij në fund të Luftës së Dytë Botërore,...

Kodheli tregon sot sekretet e Ushtrisë, nxjerr armët për vizitorët

Ministria e Mbrojtjes ka zgjedhur ta festojë me publikun në një ditë dedikuar atij, me rastin e 104-vjetorit të krimit të Forcave të Armatosura....

Video/Finlandë, vritet me snajper kryebashkiakja dhe 2 gazetare

Dy gazetare lokale dhe kryetarja e bashkisë së qytetit të Imatras në Finlandë, janë ekzekutuar mbrëmjen e djeshme me armë snajper. Viktima të këtij...