Home 2016 December 6

Daily Archives: 6 December, 2016

Implanti koklear, si mashtrohen prindërit e fëmijëve me probleme dëgjimi*

  Bisedoi për gazetën “Shëndet+”: Denisa Canameti Implanti koklear mund t’u rikthejë dëgjimin qindra fëmijëve. Para 3 vitesh shteti shqiptar premtoi se do të investonte në...

Energjia nga HEC-et private, Gjiknuri: Çmimi i blerjes jo më i ulët se aktualisht

Ministri i Energjisë iu përgjigj sot shqetësimeve të ngritura nga investitorët privatë ekzistues të hidrocentraleve,ne raport me çmimin me të cilin shteti u garanton...

Trondit dasma qe u kthye në tragjedi

Priste një hyrje spektakolare në dasmën e saj, por gjithçka shkoj tragjikisht keq kur helikopteri me të cilën po fluturonte u rrëzua vetëm disa...

“Balili”, grekët dorëzojnë 10 mijë faqe te perkthyera nga vete ata ne shqip

Pas çështjes çame, varrezave, Himarës, minoriteteve, ligjit të luftës, duket se përplasja mes Tiranës dhe Athinës po fiton edhe një element të ri, luftën...

Paturpësi e tyre nuk ka fund! Në 1941 edhe Aranit Çela kërkonte të punësohej...

Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1941, Aranit Çela në vend të që merrte armët e të luftonte okupatorin që kish zaptuar vendin, bënte kërkesa për...

Vdiq i vetëm, por la pas dicka që do ta kujtoni gjithë jetën!

Max Filiser ishte një i moshuar i cili më parë nuk njihej nga asnjeri, pas vdekjes u bë shumë i njohur për shkak të...

LDG: Qeveria nuk i mbron gratë, varfëria po shton krimet brenda familjes

Albana Vokshi dhe Voltana Ademi bëjnë apel për ndryshimin e gjendjes dramatike Vrasjet brenda familjes kanë tronditur opinionin publik. Gratë demokrate e shohin të lidhur...

Ligji për kazinotë dhe lojrat e fatit, a ka ndasi mes Ramës dhe Gjylametit?

Ka bërë përshtypje deklarimi i Blerina Gjylametit në mbledhjen e grupit parlamentar të PS ku ajo deklaroi se mund ta tërhiqte firmën e saj...

Lirohet nga burgu Lul Berisha. Dosja e plotë e akuzave dhe proceseve gjyqësore

Pas 10 vjetësh në burg Lulzim Berisha, kreu i të ashtuquajturës “Banda e Durrësit” ka lënë qelinë. Ai u arrstua në prill të vitit...

Merkel rizgjidhet në krye të CDU-së

Angela Merkel zgjidhet sërish në krye të Unionit Kristian Demokrat (CDU), me një mandat si kryetare për dy vjet të tjera. Në kongresin e mbajtur...