Home 2016 December 7

Daily Archives: 7 December, 2016

Kokëdhima del hapur kundër Ramës: Kastat sunduese nuk përfaqësojnë njerëzit e thjeshtë (VIDEO)

Ish-deputeti socialist Koço Kokëdhima ka publikuar në faqen e tij në Facebook një video nga fjala e mbajtur gjatë takimit me socialistët e qytetit...

Ambasadori Lu: Pse jam dakord me Sali Berishën!

Korrupsionin në Shqipëri, nuk mund ta luftojnë të huajt por vetëm institucionet shqiptare. Kjo ishte deklarata e sotme e Ambasadorit Amerikan në Tiranë, Donald Lu...

Basha zbardh bisedën me Merkel në Essen të Gjermanisë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka takuar sot Kancelaren Angela Merkel. Në facebook, Basha njofton se me ftesë të Kancelares Merkel, mora pjesë në punimet e Kongresit...

Loloçi: Mashtrimi i Lubonjës për Kadarenë

Nga Cerciz Loloci Fatos Lubonja i është rikthyer sërish polemikës me Kadarenë, duke marrë shkas nga botimi i fundit i “UET Press” me titull “Kadare...

Valbona Berishës/ Imamët shqiptarë që ndanë nga burri dhe dërguan në Siri nënën me...

Drejtësia italiane e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar Valbona Berishën, gruan shqiptare (nga Maqedonia) që jetonte prej vitesh në Itali. Ajo braktisi dy vite...

Trondit “Monstra e Durrësit”: Aishes ia preva kokën sepse nuk abortonte

Katër vite nga vrasja makabre në Durrës e 18-vjeçares Aishe Vata, e cila ishte dhe në muajin e 3 të shtatzënisë, autori i krimit,...

2017-a, PD aleancë me grekët e PBDNJ

Partia Demokratike dhe partia që përfaqëson interesat e minoritetit grek në Shqipëri, PBDNJ, duket se janë drejt zyrtarizimit të një aleance, për llogari të zgjedhjeve...

Lajmi i fundit / Aritmi kardiake, Berlusconi shtrohet në spital

Mëngjesin e sotëm Silvio Berlusconi është shtruar në spitalin “San Raffaele” të Milanos. I shoqëruar nga mjeku i tij personal, Alberto Zangrillo, ish-kryeministri i...

Paralajmërimi frikshëm i Milenkos për shqiptarët: Të dielën do të ketë gjakderdhje

Milenko Nedelkovski në portalin e tij në tekstin me titull “Porosi deri te VMRO”, shkroi mes të tjerash se do të mbushen kutitë e...

Renzi dorëzon dorëheqjen të premten

Një burim parlamentar ka bërë me dije se kryeministri italian, Matteo Renzi, do ta dorëzojë dorëheqjen nga posti i shefit të qeverisë të premten,...