Home 2017 January 11

Daily Archives: 11 January, 2017

“S’dua të vdes pa e parë Kosovën siç kam dëshiruar”

Ish -ambasadori i OSBE-së Walker ka pritur më shumë nga Kosova Ish – ambasadori i OSBE-së William Walker, ka thënë se ka pritur më shumë që...

Të vërtetat e Bulevardit të Ri të Tiranës/Besnik Aliaj çmonton shfaqjen e sotme të...

Nga Besnik Aliaj Sot, pas shume ditesh heshtje per shkak te motit te acarte dhe gripit qe coi ne kolapsin e plote te shtetit dhe...

Bujar Lako, “Distanca që na bashkoi”…

Nga Kastriot Kotoni Dikur në kryeqytetin tonë, Tiranë, emrat e rrugicave ose pallateve simbolizonin emrat e njerëzve të shquar të sportit dhe artit e jo...

Le politiche fiscali albanesi ed italiane: intervento di Andi Mecja per Radio Radicale

Artur Nura: Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale a cui propongo per la rubrica Albania italianofona un intervista con Andi Mecja consulente...

“Black out” energjetik në Greqi, shteti fqinj ndërpret eksportin në Shqipëri

Temperaturat e ulëta kanë shkaktuar një “black out” energjetik në Greqi. Të ndodhur përballë kësaj situate, për shkak të kushteve të vështira atmosferike, Autoriteti i...

Basha si Meta: Në zgjedhje me lista të hapura, votim dhe numërim elektronik

Partitë opozitare me në krye PD-në kanë dalë sot me një qëndrim të përbashkët sa i përket zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Ne fakt, duke folur...

Hungaria bën gati planin për të goditur organizatat e Soros

Hungaria planifikon të godasë organizatat jo-qeveritare të lidhura me miliarderin Xhorxh Soros. Ky veprim pritet të zbatohet pasi Donald Trump të marrë zyrtarisht detyrën si...

Shkullaku largohet nga drejtimi i AbcNews

Mapo: A është e vërtetë se nuk do të jeni më në drejtimin e Abc News? Po, është e vërtetë. Pas katër viteve të vështira...

Protesta ngado për lirimin pa kushte te Ramush Haradinaj

Duket se Tirana po ja kalon Kosoves ne emancipimim politik te shoqerise. Ne fakt, në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të...

E pabesueshme/Pas 17 aborteve, 4 fëmijë në 9 muaj

Duket si e pamundur, por një grua ka lindur 3 herë brenda 9 muajve duke sjellë në jetë 4 fëmijë, dy prej të cilëve...